• „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

          • W dniach 25 – 27 marca na terenie naszej szkoły, po raz kolejny, odbyła się zbiórka elektrośmieci  w ramach akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Jest to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy,szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci  materiałów biurowych i tuszy lub tonerów. Bardzo dziękujemy rodzicom i innym mieszkańcom Chudka i okolic za zaangażowanie w tę akcję.
            Edyta Orzoł

          • „Kangur Matematyczny” w naszej szkole

          • Dnia 21 marca 13 uczniów z klas II – VIII wzięło udział w konkursie „Kangur Matematyczny”. Jest  to międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Odbywa się co roku, w trzeci czwartek marca. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym.  Co roku bierze w nim udział około 6 milionów uczniów z całego świata, w tym niemal 400 tys. młodych Polaków. Obecnie jest to najpopularniejsza impreza matematyczna na świecie. 
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy upominek – układankę przestrzenną - tangram chiński.      Z niecierpliwością czekamy na wyniki. 
            Koordynator konkursu:
            Edyta Orzoł

          • Uczniowie klasy VIII na Forum Edukacyjnym

          • 20 marca 2024 roku uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Forum Edukacyjnym 2024 i XIII Młodzieżowych Targach Edukacji i Pracy w Ostrołęce. Wydarzenie to było doskonałą okazją do poznania oferty edukacyjnej szkół i instytucji rynku pracy, a także do uzyskania porad dotyczących wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
            Uczniowie mieli okazję odwiedzić stoiska interesujących ich szkół, porozmawiać z przedstawicielami, otrzymać materiały informacyjne i uzyskać odpowiedzi na pytania i wątpliwości. Swoje usługi               z zakresu doradztwa zawodowego oraz potrzeb rynku pracy przedstawiły również instytucje zajmujące się problematyką młodzieży. Uczniowie mogli skorzystać z porad indywidualnych dotyczących predyspozycji zawodowych oraz wyboru zawodu.
            Wydarzenie to było doskonałą formą pomocy uczniom w zaplanowaniu swojej dalszej edukacji             i kariery zawodowej. Dostarczyło wielu cennych informacji i wskazówek, które z pewnością ułatwią podjęcie trafnych decyzji dotyczących ich przyszłości.
            Wychowawca:
            Edyta Orzoł

          • „CHUDKOWIAKI” na Niedzieli Palmowej w Łysych

          • W naszej szkole wartości związane z krzewieniem kultury kurpiowskiej są istotne, a tradycja wicia palm wciąż żywa i pielęgnowana jako dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się przygotowanie palm, które zgłosili do konkursu Palma Kurpiowska, organizowanego przez CKK w Kadzidle. 
            Drugi etap konkursu to - LIV Konkurs „ PALMA KURPIOWSKA ŁYSE 2024”. Wśród 128  palm zgłoszonych na konkurs –„ Chudkowiaki” otrzymali:

            W kategorii  zespołowej  dla szkół podstawowych:
            Grupa Dialektowa klasa V –wyróżnienie– opiekun p. M. Orzoł
            Grupa Dialektowa- VII- wyróżnienie - opiekun p. E. Wiśniewska
            Klasa I- nagroda za udział - opiekun- p. B. Suchecka 
            Klasa II-  nagroda za udział - opiekun- p. A. Kraśniewska
            Grupa Dialektowa klasa  III - nagroda za udział – p. E. Wiśniewska, p. U. Szymczyk
            Klasa IV - nagroda za udział- opiekun- p. R. Bogdańska

            W kategorii  indywidualnej:
            Maciej Florek klasa II - nagroda za udział
            Nadia Bałdyga klasa III- nagroda za udział
            Cezary Majk klasa VII - nagroda za udział
            Nasze  rękodzieło zostało poniesione podczas uroczystej procesji, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.
            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania związane z wykonaniem palm konkursowych. Szczególne podziękowania należą się uczniom i rodzicom.

          • Ilustrujemy poezję naszego patrona Ks. J. Twardowskiego

          • W dn. 18.03.2024r. odbyło się posumowanie konkursu plastycznego pt. ,, Bóg się ukrył.....przyroda, ptaki i zwierzęta w poezji Ks. J. Twardowskiego,,. Uczestnikami konkursu byli uczniowie kl. O - VIII w dwóch kategoriach wiekowych:
              a) klasy O - III,
              b) klasy IV - VIII.
              Cele konkursu, techniki pracy oraz kryteria oceny prac zostały przedstawione w regulaminie.
            Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do wybranego wiersza patrona szkoły Ks. J. Twardowskiego. Komisja w składzie: A. Kraśniewska, J. Szymczyk i J. Zera dokonała w oparciu o regulamin wyboru najlepszych prac i przyznała miejsca następującym osobom:
              kl. O
            K. Tyszka, J. Tabaka miejsce I,
              kl. II
            F. Gut miejsce I,
              kl. III
            L. Święcicka miejsce I.
              kl. O
             Z. Tomczak miejsce II,
               kl. III
             A. Drewnowska, G. Niedźwiecka miejsce II,
               kl. O
             A. Prusaczyk, K. Bogdańska miejsce III,
             kl. II
             M. Florek miejsce III.
            Wyróżnienia:
            kl. I
            L. Święcicka,
            N. Bałdyga.
             kl. V
            A. Kardas, Z. Tabaka miejsce I,
             kl. IV
            L. Staśkiewicz, A. Kubeł miejsce I,
             kl.V
            L. Grec miejsce II,
              kl. VII
            F. Dawid, J. Kubeł, M. Kowalczyk miejsce II,
              kl. VI
            Z. Daniłowicz miejsce III,
              kl. VII
            D. Prusik, E. Kaczyńska miejsce III   

          • Kiermasz Wielkanocny w Kolorach Wiosny

          • W dn. od 19.03. 2024r. do 27.03.2024r. w SP im. Ks. J. Twardowskiego odbył się po raz piąty Kiermasz Wielkanocny w Kolorach Wiosny.

            Na kiermaszu można było obejrzeć i zakupić: palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, świeczniki, żardiniery z kwiatami i ozdobne makramy. W tym celu wykorzystane były następujące techniki: robienie kwiatów z bibuły i materiału, lepienie z masy papierowej i solnej, wykonywanie ozdobnego materiału na ścianę techniką  makramy i zwierzątek wielkanocnych techniką szpachlowania gładzią gipsową.

            Organizatorem  tego przedsięwzięcia była E. Niedźwiecka-Równa -  nauczyciel plastyki w  kl. 4-7. Opiekunami i sprzedającymi były uczennice z kl. 5: L. Grec, L. Grzyb, M. Kutryb i J. Ciurkowska.

          • A jak wiosna liście splata, puszczaj zimę, czekaj lata

          • Nasza szkoła włączyła się w tegoroczne wydarzenia kadzidlańskie związane z obchodami Jarmarku wielkanocnego. W czwartek 21 marca 2024 roku zaprezentowaliśmy na scenie CKK pięć barwnych i wyjątkowo rosłych kurpiowskich marzann wykonanych przez uczniów klas: drugiej, czwartej, szóstej, siódmej i ósmej. Marzanna jest znakiem odchodzącej zimy i zbliżającej się wiosny. Dawniej podpalało się ją i topiło w najbliższej rzece, a wraz z nią miały odpłynąć wszystkie smutki i zgryzoty niełaskawej zimy. Jednocześnie rychło miała nadejść niosąca nadzieję wiosna.

            Po scenicznych prezentacjach nasze marzanny powędrowały w malowniczym korowodzie do Zagrody Kurpiowskiej, gdzie wprawdzie płonęło ognisko, ale bynajmniej nie po to, żeby miały się w nim spalić te kurpiowskie panny! Dzięki darowi mitycznego Prometeusza mogliśmy uraczyć się smakowitymi kiełbaskami apetycznie podpieczonymi na olszowym drewnie. Jako że był to I Dzień Wiosny, pozostała w szkole społeczność uczciła go właściwymi sobie sposobami. Przyniesiono do szkoły książki i zeszyty w różnych wymyślnych pojemnikach, wśród których królowały w tym roku różne kosze i koszyki. Wśród uczniowskich strojów dominował kolor zielony. Można było pójść na klasowy spacer albo spalić marzannę (oczywiście ekologiczną), pograć i pobawić się na świeżym powietrzu. Atrakcji tego dnia nie brakowało!
            Joanna Szymczyk 
            Opiekun Samorządu Uczniowskiego

          • KLASA III NA SPOTKANIU AUTORSKIM

          • Dnia 22 marca 2024 r. w GBP w Kadzidle odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z pisarką Małgorzatą Urszulą Laską, na które zostali zaproszeni uczniowie klasy III.
            Pisarka jest znana z twórczości literackiej związanej z kulturą i tradycją regionu kurpiowskiego. Zaprezentowała bohaterów swoich utworów w teatrzyku obrazkowym KAMISHIBAI.
            Podczas spotkania poruszyła tematy związane z ekologią, ochroną środowiska oraz zagrożonymi lub chronionymi gatunkami zwierząt. Skupiła uwagę na istotnych kwestiach społecznych i ekologicznych, stanowiących istotny element edukacji najmłodszych. 
            Na zakończenie spotkania uczniowie  z grupy dialektowej zaprezentowali scenkę w dialekcie kurpiowskim pt. „Niedzielne jercowanie dzieci”. Ponadto uczestnicy mieli okazję zakupić książki opatrzone dedykacją i autografem autorki. 
            Dziękujemy pani dyrektor M. Napiórkowskiej za zaproszenie.
            Opiekunowie:
            p. E. Wiśniewska
            p. U. Szymczyk

          • BIEDRONECZKI MISTRZYNIAMI MAZOWSZA!!! TO OGROMNY SUKCES!!!

          • Pracowitość i zaangażowanie w treningi oraz mecze dały naszym dziewczętom upragnione i zarazem historyczne I miejsce w Mazowieckiej Lidze Unihokeja Młodziczek. Dzięki temu nasze młodziczki awansowały również do Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski.
            W całym sezonie ligowym rozegrały łącznie 14 wyczerpujących meczów, z czego 13 wygrały i przegrały tylko pierwszy mecz otwierający ligę. Ogromne BRAWA!!!
            Skład drużyny: Zuzanna Daniłowicz i Kinga Gut - kapitanki, Kornelia Mroczkowska i Małgorzata Kutryb – bramkarki, Magdalena Syrowik, Martyna Kupis, Lena Grec, Julia Zdunek, Emilia Mroczkowska, Nadia Gasek. Trener: Marcin Lisiewski.
            Serdecznie dziękujemy Dariuszowi Łukaszewskiemu - wójtowi gminy Kadzidło oraz Józefowi Kojtkowi - dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Chudku za ogromne wsparcie i pomoc.

          • Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Zaufałem drodze wąskiej”

          •      Dnia 19 marca 2024r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku odbyła się XIV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Zaufałem drodze wąskiej” pod patronatem Wójta Gminy Kadzidło i Proboszcza Parafii Obierwia. Zasadniczym celem konkursu jest popularyzowanie twórczości patrona naszej szkoły, a także rozwijanie i doskonalenie umiejętności recytatorskich dzieci i młodzieży. Udział w tym przedsięwzięciu, to tak naprawdę uczestnictwo w poetyckiej lekcji życia, to przyjęcie zaproszenia do świata wartości. 
                 Swoją obecnością uroczystość zaszczycił Wójt Gminy Kadzidło - p. Dariusz Łukaszewski. W konkursie wzięło udział 94 uczestników, reprezentujących szkoły z gminy Kadzidło, Lelis, Baranowo i Olszewo-Borki. Zdolności recytatorskie w poszczególnych grupach wiekowych oceniła komisja konkursowa w składzie: p. B. Załęska - przewodnicząca, p. M. Klimek, p. M. Napiórkowska, p. W. Sobiech - przewodnicząca, p. E. Sadłowska, p. K. Sutuła. 

            Wyniki konkurs:

            W kategorii szkół podstawowych kl. 0 – III 

            I miejsce
            1.        Zofia Boruch, „Po awanturze”, opiekun Katarzyna Jaworska, SP Obierwia
            2.        Wiktor Bobek, „O osiołku”, opiekun Anna Młynarska, SP Baranowo
            3.        Miłosz Moszczyński, „Co wiesz o swojej rodzinie”, opiekun Anna Młynarska, SP Baranowo
            4.        Aleksander Myśkiewicz, „Naucz się dziwić”, opiekun Elżbieta Późniewska, SP Nasiadki

            II miejsce    
            1.        Karol Olk, „Żeby wrócić”, opiekun Marta Tomczak, SP Chudek
            2.        Zofia Kardas, „Tak”, opienuk Barbara Suchecka, SP Chudek
            3.        Nadia Bałdyga, „Czekanie”, opiekun Urszula Szymczyk, SP Chudek
            4.        Izabela Tabaka, „Dwa osiołki”, opiekun Urszula Szymczyk, SP Chudek

            III miejsce
            1.        Adam Pędzich, „Arka”, opiekun Anna Aptacy, SP Antonie
            2.        Maja Kamińska, „Obiecanki- cacanki”, opiekun Grażyna Gąska, SP Dylewo
            3.        Jan Florek, „Zwyczajny”, opieunk Urszula Szymczyk, SP Chudek
            4.        Zuzanna Smolińska, "Chrzest w Jordanie”, opiekun Katarzyna Dziekońska, SP Obierwia

            Wyróżnienie otrzymują:
            1.        Kornelia Tyszka, „Zwyczajny”, opieunk Marta Tomczak, SP Chudek
            2.        Amelia Nasiatka, „O ukrytym”, opiekun Barbara Suchecka, SP Chudek
            3.        Anna Taradejna, „Nie rozdzielaj”, opiekun Katarzyna Jaworska, SP Obierwia
            4.        Aurelia Skorupska, „Obiecuję”, opiekun Monika Wołosz, SP Antonie
            5.        Łukasz Kicza, „W klasie”, opiekun Zofia Chorąży, SP Antonie
            6.        Liliana Święcicka, „Mamusia”, opiekun Urszula Szymczyk, SP Chudek

            W kategorii szkół podstawowych kl. IV – VI szkoły podstawowej 

            I miejsce otrzymuje
            1.        Paulina Bziukiewicz, „Modlitwa”, opienuk Iwona Olszewska, SP Wach
            2.        Zuzanna Daniłowicz, „O stale obecnych”, opiekun Ewa Wiśniewska, SP Chudek
            3.        Natalia Pietkiewicz, "Cierpliwość”, opiekun Urszula Nalewajk, SP Kadzidło

            II miejsce otrzymuje
            1.        Alicja Łukowska, „Jest”, opiekun Urszula Nalewajk, SP Kadzidło
            2.        Gabriel Orzechowski, „W klasie”, opiekun Urszula Nalewajk, SP Kadzidło

            III miejsce otrzymuje
            1.        Paulina Gut, „Przychodzą same", opiekun Teresa Ogniewska, SP Dylewo
            2.        Marcel Serafin, „Wszystko jest proste”, opiekun Jolanta Markowska, SP Kadzidło
            3.        Aleksander Zdunek, „Aniele Boży”, opiekun Jolanta Markowska, SP Kadzidło

            Wyróżnienie otrzymują:
            1.        Karolina Krapa, „Boję się Twojej miłości”, opiekun Teresa Ogniewska, SP Dylewo
            2.        Gabriela Mizerek, „Państwo Młodzi”, opiekun Bogumiła Mierzejewska, SP Obierwia
            3.        Katarzyna Mroczkowska, „Bliscy i oddaleni”, opiekun Bogumiła Mierzejewska, SP Obierwia
            4.        Hanna Sobiech, „Kąkol i złośnicy”, opiekun Bogumiła Mierzejewska, SP Obierwia
            5.        Fabian Berk, „Naucz się dziwić”, opiekun Ewa Wiśniewska, SP Chudek
            6.        Gabriela Gadomska, „O królu Herodzie”, opiekun Bogumiła Mierzejewska, SP Obierwia
            7.        Karolina Kozłowska, „Mrówko, ważko, biedronko”, opiekun Bożena Bochniak, SP Baranowo
            8.        Kornelia Mroczkowska, „Dobro i zło”, opiekun Ewa Wiśniewska, SP Chudek

            W kategorii szkół podstawowych kl. VII – VIII szkoły podstawowej

            I miejsce otrzymuje
            1.        Julia Ścibek, „Komańcza”, opiekun Ewa Wiśniewska, SP Chudek
            2.        Maja Jaworska, „Z pliszką siwą”, opiekun Agnieszka Traczewska, SP Dylewo

            II miejsce otrzymuje
            1.        Natalia Niedźwiecka, „Wieczność”, opiekun Ewa Wiśniewska, SP Chudek
            2.        Aleksandra Lenda, „Bliscy i oddaleni”, opiekun Ewa Wiśniewska, SP Chudek

            III miejsce otrzymuje
            1.        Julia Mroczkowska, „Z pliszką siwą”, opiekun Ewa Wiśniewska, SP Chudek

            Wyróżnienie otrzymują:
            1.        Krystian Szlachetka, „Aby się stało”, opiekun Teresa Ogniewska, SP Dylewo
            2.        Julia Kubeł, „Bez dziadka w niebie”, opiekun Ewa Wiśniewska, SP Chudek
            3.        Bartłomiej Pabich, „Naucz się dziwić”, opiekun Iwona Gałązka, SP Kadzidło

             

            Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok. Składamy serdeczne podziękowania sponsorom konkursu:
            Wójtowi Gminy Kadzidło
            Proboszczowi Parafii Obierwia
            Radzie Rodziców

             

            Organizatorzy:

            Zespół Patron

          • Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego „ Zaufałem drodze wąskiej”

          •    Dnia 18.03.2024r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Zaufałem drodze wąskiej”, podczas którego uczniowie prezentowali wybrane wiersze księdza Jana Twardowskiego.
            Konkurs oceniany był w trzech kategoriach wiekowych: 
            klasy 0-III, IV- VI i VII- VIII.
                Komisje konkursowe w składzie: p. Ewa Wiśniewska, p. Joanna Szymczyk, p. Jolanta Zera, p. Marianna Orzoł. p. Renata Bogdańska, p. Edyta Orzoł oceniały wykonawców za dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy wspaniale poradzili sobie z recytacją utworów. 
               Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, którzy będą reprezentować szkołę na eliminacjach międzygminnych, które odbędą się dnia 19.03.2024r. w naszej szkole.

            Kategoria – Klasy 0- III
            Kornelia Tyszka, Karol Olk, Zofia Kardas, Laura Święcicka, Amelia Nasiatka, Filip Panuś, Aleksander Symołon, Jan Florek, Liliana Święcicka, Izabela Tabaka, Nadia Bałdyga. 

            Kategoria -  Klasy IV- VI
            Nikola Berk, Lena Staśkiewicz, Bartosz Ścibek, Wiktoria Niedźwiecka, Fabian Berk, Zuzanna Daniłowicz, Kornelia Mroczkowska.

            Kategoria – Klasy VII- VIII
            Julia Kubeł, Julia Ścibek, Aleksandra Lenda, Julia Mroczkowska, Natalia Niedźwiecka.
            Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, laureatom gratulujemy, a za reprezentujących nas recytatorów trzymamy kciuki .

            Opiekunowie:
            p. Marta Tomczak
            p. Barbara Suchecka
            p. Agnieszka Kraśniewska
            p. Urszula Szymczyk
            p. Joanna Szymczyk
            p. Ewa Wiśniewska

          • Zajęcia z „Zaelektryzowanymi”

          • W środę 6  marca 2024 r., do naszej szkoły przyjechał animator z grupy „Zaelektryzowani”. Zaprezentował uczniom klas 0 – VIII spektakl pt. „Zasady fizyczne, czy kwasy chemiczne ?”
            Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych młodszych i starszych uczniów naszej szkoły. Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, ciekłym azotem i parą wodną. Zaprezentował też zjawisko napięcia powierzchniowego. W czasie tej niezwykłej lekcji, uczniowie na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, który zmienił  wysokość ich głosu podczas próby mówienia. Zobaczyli też wybuch wytworzonego domowym sposobem wodoru. Obserwowali doświadczenia z użyciem mieszanki propan - butan. Prowadzący podkreślił, jak ważne jest bezpieczne obchodzenie się z ogniem i korzystanie z gazu w gospodarstwie domowym. Bardzo interesującymi eksperymentami były: „paląca się dłoń”, zjawisko wystrzałowego spalania wodoru z kolorowymi piłeczkami oraz wrzenia ciekłego azotu.
             Uczniowie aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Po raz kolejny mogli przekonać się, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca. Ważne by, zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy próbie wykonywania doświadczeń – można je wykonywać jedynie pod nadzorem osób dorosłych!

            Edyta Orzoł

          • II miejsce Mateusza Kowalczyka w konkursie wiedzy pożarniczej

          • Uczeń klasy VII Mateusz Kowalczyk zajął drugie miejsce w eliminacjach gminnych XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w kategorii uczniów klas VI - VIII. Konkurs odbył się 1marca 2024 roku w Strażnicy OSP Kadzidło. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
            Edyta Orzoł

          • WARSZTATY PLASTYCZNE

          • 21 lutego 2024r. w SP im. Ks. J. Twardowskiego  w Chudku odbyły się po raz trzeci warsztaty plastyczne dla pracowników szkoły pod kierunkiem nauczyciela plastyki E. Niedźwieckiej - Równej. Tematem pracy było wdrażanie techniki decoupage w przedmiotach codziennego użytku. Zadaniem uczestników było wprowadzenie nowo poznanej techniki poprzez wykonanie chustecznika. Kreatywne prace zostały zaprezentowane na dołączonych zdjęciach.

          • CHUDKOWIAKI na "DARCIU PIERZA"

          • Dnia 10.02.2024r. uczniowie, uczestniczący w zajęciach z dialektu kurpiowskiego, wzięli udział w XVIII Regionalnym Przeglądzie Widowisk Przedstawiających Fragmenty z Życia Dawnych Kurpiów pt. "Darcie Pierza” w Lelisie. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu widowiska, ukazującego życie i obrzędy dawnych Kurpiów.
            Grupa dialektowa z klasy III przygotowała widowisko "Niedzielne jercowanie dzieci ", zaś  grupa z klas VI-VIII - "Źoskowe zebranie". Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, zajęli I i II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pielęgnowaniu bogatego dziedzictwa Kurpiowszczyzny.
            Opiekunowie:
            p. Ewa Wiśniewska
            p. Marianna Orzoł

          • „Poczta Walentynkowa”

          • Dnia 14 lutego 2024r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii, przyjaźni, życzliwości. Dzień ten, wpisał się już na stałe w harmonogram szkolnych imprez i uroczystości. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych skrzynek. Następnie – Walentynkowi Listonosze – rozdawali pocztę.  Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni. Dziękujemy wszystkim walentynkowiczom za udział w naszej zabawie.
            Samorząd Uczniowski

          • Nagroda II stopnia w konkursie „SKO Blog Miesiąca”

          • Za wszystkie grudniowe publikacje na szkolnym blogu  i podejmowane  działania  nasza szkoła  zdobyła nagrodę II stopnia w konkursie „SKO Blog Miesiąca”.
            Tematem przewodnim  w miesiącu grudniu była nauka z SKO na przykładzie wykorzystania materiałów edukacyjnych Szkolnych Kas Oszczędności.

            Zapraszamy na bloga: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/skochudek/

          • TEATR „MASKA” NA WIECZORZE AUTORSKIM WÓJTA GMINY KADZIDŁO- p. Dariusza Łukaszewskiego

          • Dnia 17 lutego 2024r.w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle odbyła się prezentacja książki  p. Radosława  Jastrzębskiego oraz p. Dariusza Łukaszewskiego – Wójta Gminy Kadzidło- „Pracownia. Dyskretne inspiracje”. Teatr „MASKA” przygotował na ten wieczór krótką etiudę. Dziewczęta w przepięknej aranżacji zaprezentowały kilka  utworów p. D. Łukaszewskiego. 
            Dziękujemy Wójtowi Gminy Kadzidło za zaproszenie  oraz dyrektorom: p. Małgorzacie Napiórkowskiej i p. Grzegorzowi Parzychowi za to artystyczne spotkanie.
            Opiekunowie Teatru Maska

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego wyróżnieni w I semestrze roku szkolnego 2023/2024

          • Bo tak miło będzie mówić, że uczę się u Twardowskiego.

            Koniec półrocza każdego roku szkolnego to czas podsumowań naszych osiągnięć: edukacyjnych, wychowawczych, pedagogicznych. Z tej okazji dnia 2 lutego 2024 roku odbył się apel ogólnoszkolny, na którym Dyrektor Szkoły, p. Józef Kojtek, zaprezentował dotychczasowe wyniki wspólnej pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Z ogółu uczniów zostały wyróżnione 42 osoby. Zostali oni wyróżnieni listami pochwalnymi, uzyskując co najmniej 4,6 średnią ocen oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, a w klasie II i III -  na wniosek wychowawcy.


            Tegoroczna lista „najlepszych u Twardowskiego” przedstawia się następująco:
                  Klasa II
                  1. Bogdańska Marta
                  2. Grzyb Wiktoria
                  3. Pokora Julia
                  4. Symołon Aleksander
                  
                  Klasa III                                                                                                                                                                          1. Archacka Oliwia
                  2.  Bałdyga Nadia
                  3. Drewnowska Amelia
                  4. Duszak Izabela
                  5. Florek Jan
                  6. Kozłowski Karol
                  7. Niedźwiedzka Gabriela
                  8. Olk Marcel
                  9. Święcicka Liliana
                  
                  Klasa IV                                                                                                                                                                          1. Berk  Nikola                – 4,7 wzorowe
                  2.  Bobieński Krzysztof     – 4,8 wzorowe
                  3. Duszak Bartosz         – 4,9 wzorowe
                  4. Gasek Nadia        – 5,5 wzorowe
                  5. Kręciewski Mikołaj    – 4,6 wzorowe
                  6. Kubeł Adam         – 5,1 wzorowe
                  7. Lesiński Błażej        – 4,6 wzorowe
                  8. Mroczkowska Emilia    – 4,8 bardzo dobre
                  9. Prusaczyk Szymon        – 4,6 bardzo dobre
                  10. Staśkiewicz Lena        – 5,1 wzorowe


                  Klasa V
                  1. Grec Lena             – 5,2 wzorowe
                  2. Kardas Aleksandra        – 5,4 wzorowe
                  3. Niedźwiecka Wiktoria     – 5,5 wzorowe
                  4. Tabaka Zuzanna         – 5,0 wzorowe
                  5. Zdunek Julia         – 4,7 wzorowe
                  
                  Klasa VI
                  1. Bobieńska Julia        – 4,8 bardzo dobre
                  2. Daniłowicz Zuzanna     – 5,4 wzorowe
                  3. Duszak Karol        – 5,1 wzorowe
                  4. Florek Helena        – 4,8 wzorowe
                  5. Gut Kinga            – 4,9 bardzo dobre
                  6. Kupis Martyna        – 4,7 bardzo dobre
                  7. Niedźwiecki Miłosz    – 4,9 bardzo dobre 
                  
                  Klasa VII
                  1. Gut Amelia          – 4,6 wzorowe
                  2. Kowalczyk Mateusz       – 5,7 wzorowe
                  3. Kowalski Marcin        – 5,5 wzorowe 
                  4. Obrębska Anita        – 5,1 wzorowe
                  
                  Klasa VIII
                  1. Mroczkowska Julia        – 4,6 wzorowe 
                  2. Mróz Paweł            – 4,6 bardzo dobre 
                  3. Niedźwiecka Natalia    – 5,3 wzorowe

          • ZAPUSTY NA KURPIACH

          • Dnia 06.02.2024r. uczniowie klasy III, uczęszczający na zajęcia dialektu kurpiowskiego, wzięli udział w Uroczystości Środowiskowej - ZAPUSTY NA KURPIACH. To coroczna impreza organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Chudku -CHUDKOZIONKI. Uczniowie wystąpili przed licznie przybyłą publicznością, wśród której nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, radnych, zaproszonych gości. Młodzi regionaliści zaprezentowali tańce i pieśni kurpiowskie. Gratulujemy im wspaniałego występu.
            Opiekun:
            p. Ewa Wiśniewska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku
      • spchudek*kadzidlo.pl
      • -Aby wysłać maila poproszę wpisując adres zmienić gwiazdkę - * na małpkę - @
      • 297616684
      • Chudek 36, 07-420 Kadzidło Poland
      • ePUAP: /SPChudek/SkrytkaESP
    • Logowanie