• Szopka uczniów z Chudka na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kadzidle

• Uczniowie klasy czwartej pod opieką pani Elżbiety Niedźwieckiej- Równej i przy wsparciu wychowawcy Renaty Bogdańskiej przygotowali szopkę bożonarodzeniową, która pięknie wpisywała się w świąteczny klimat. Dzieci z niezwykłą starannością przyozdobiły elementy szopki wykorzystując sposoby tradycyjnego kurpiowskiego zdobnictwa. Nie zabrakło śnieżynek z papieru, kory, mchu oraz sianka.
            Uczniowie z klasy V, VI i VII: Wiktoria Niedźwiecka, Lena Grec, Julia Bobieńska, Kamila Duszak, Mateusz Kowalczyk, Cezary Majk, Julia Kubeł, Oliwia Tumińska, Anita Obrębska wykonali ozdoby choinkowe, które przystroiły choinkę na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kadzidle.
            Dziękujemy p. dyrektorowi Józefowi Kojtek za dostarczenie prac do Kadzidła.
            Elżbieta Niedźwiecka- Równa
            Renata Bogdańska

• Występ uczniów klas I-III w jasełkach bożonarodzeniowych „Bliżej stajenki”

• Jasełka od lat wpisane są w tradycję naszej szkoły. Tegoroczne widowisko bożonarodzeniowe pt. „Bliżej stajenki” odbyło się 22 grudnia 2023 roku, które zostało przygotowane przez uczniów klas I-III pod opieką wychowawców. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Przedstawienie i wspólne kolędowanie było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla społeczności szkolnej  sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Na długo zapiszą się w pamięci uczniów.

• Uczniowie naszej szkoły wystąpili na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kadzidle

• Dnia 16 grudnia 2013 roku uczestniczyliśmy w Kurpiowski Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kadzidle. Samorząd Uczniowski naszej szkoły reprezentowało 8 uczennic z klasy piątej i czwartej. Pokazały one układ taneczny z szarfami pod nazwą „Blask betlejemskiej gwiazdy” oraz zaśpiewały skoczną pastorałkę „W drodze do stajenki”.
            Opiekunowie Samorządu Szkolnego:
            Joanna Szymczyk

• Kiermasz bożonarodzeniowy

• W dniu od 12 do 22 grudnia 2023r. w SP im. Ks. J. Twardowskiego w Chudku odbył się po raz piąty kiermasz bożonarodzeniowy. Na kiermaszu można było obejrzeć i kupić: stroiki świąteczne, bombki przaśne na choinkę, wieniec bożonarodzeniowy, widoki świąteczne na drewnie. Oprócz tego w sprzedaży były: wyroby szydełkowe, kompozycje kwiatowe za szkłem, naczynia ozdobne. W wykonanie tych prac zaangażowani byli uczniowie z kl. 4 - 7 pod kierunkiem nauczyciela plastyki E. Niedźwieckiej - Równej. Opiekę nad kiermaszem sprawowały uczennice z klasy piątej: Lena Grzyb i Małgorzata Kutryb.

Świątecznego klimatu dostarczyła również choinka ozdobiona: jabłkami, piernikami, cukierkami i aniołem na czubie drzewka. Całość ozdób choinkowych wykonali uczniowie i uczestnicy koła plastycznego "Ze sztuką za pan brat".

E. Niedźwiecka - Równa