• Wycieczka rowerowa uczniów klasy V i VI

• Dnia 31 maja 2023 r. uczniowie z klasy V i VI wybrali się na wycieczkę rowerową do Baranowa. Celem wycieczki było zwiedzanie zakładu mleczarskiego „Mlekovita”. Na            początku obejrzeliśmy prezentację multimedialną, z której dowiedzieliśmy się,  jak działa zakład. Mlekovita produkuje sery twarde, których produkcji przyjrzeliśmy się i posmakowaliśmy. Dowiedzieliśmy się, gdzie trafia mleko dostarczane od rolników oraz, co jeszcze oprócz sera „Cheddar”, produkuje się w zakładzie.  Zobaczyliśmy, w jaki sposób pakowane są bloki sera żółtego, czy pyszny twarożek.
            Wyjazd  był dobrą okazją do integracji klas oraz promocji aktywnego i zdrowego wypoczynku.
            Marianna Orzoł