Atrakcją dzisiejszego dnia w naszej szkole były mikołajki. 6 grudnia po drugim śniadaniu zawitał do nas przybysz z Laponii z workiem pełnym prezentów. Na wzór świętego Mikołaja biskupa rozdzielił wśród najmłodszych podarki. Było wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, recytacja wierszy i wierszyków. Spotkaniom w klasach towarzyszyła radość i zaciekawienie. Grupy przedszkolne 4-, 5- i 6-latków otrzymały mikołajkowe upominki – bajki do czytania i zabaw. Wdzięczne dzieciaki wyraziły chęć ponownego spotkania za rok, a więc tradycyjnie: „Do siego roku”!
Opiekunowie SU, wychowawcy
Mikołajki 2022
- 9
Występ uczniów klas I-III na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kadzidle
W dniu 17 grudnia 2022 roku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Chudku wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kadzidle. Zaprezentowali scenę narodzenia Dzieciątka Jezus w jasełkach pt. „Pójdźmy wszyscy do Betlejem”. Mroźna pogoda nie przeszkodziła naszym młodym aktorom we wspaniałym występie.
Dziękujemy panu dyrektorowi Józefowi Kojtkowi za pomoc w organizacji wyjazdu na Jarmark Bożonarodzeniowy w Kadzidle.
Wychowawcy klas I-III11
PIERNIKI BOŻONARODZENIOWE...
Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków…
Dnia 8 grudnia 2022r. uczniowie, uczęszczający na zajęcia z Dialektu Kurpiowskiego, wzięli udział w zajęciach kulinarnych, gdzie pod opieką nauczycieli mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Z wielką radością wałkowali, przygotowane wcześniej ciasto, wycinali foremkami ulubione kształty, związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, obserwowali proces pieczenia się ciastek. Z wielkim zaangażowaniem dekorowali upieczone pierniczki. Warsztaty sprawiły uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliły tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec wszyscy usiedli do stołu, na degustację przygotowanych wypieków.
Opiekunowie:
p. Marianna Orzoł
p. Ewa Wiśniewska1
WARSZTATY CERAMICZNE
W dniach 2 i 9.12.2022r. uczniowie klasy II w ramach zajęć z Dialektu Kurpiowskiego wzięli udział w warsztatach ceramicznych – lepienia z gliny. Zanim dzieci przystąpiły do zajęć p. Elżbieta Hyży - Bogdańska pokazała, w jaki sposób należy wyrobić glinę, aby była gotowa do tworzenia różnych przedmiotów. Wszyscy bardzo energicznie przystąpili do obróbki materiału, wkrótce zaczęły powstawać małe gwiazdki, choinki, a nawet św. Mikołaj. Pani Ela bacznie obserwowała pracę uczestników warsztatów, dzieliła się swoją wiedzą i umiejętnościami. Zwracała szczególną uwagę na wyrównanie powierzchni oraz pokazywała, jak prawidłowo łączyć poszczególne elementy wyrobu, aby podczas procesu wypalania nie oddzieliły się od całości. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w wykonanie swoich prac. Uczniowie mieli okazję ubrudzić się gliną oraz poznać sposoby lepienia z tego materiału. To była wspaniała lekcja, kształtująca talenty artystyczne.
Opiekun: p. Ewa Wiśniewska
Akcja z TEATREM POLSKIM
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku włączyli się w akcję prowadzoną przez Teatr Polski w Warszawie.
Po dwóch latach pandemii aktorzy teatru powrócili do przedświątecznych spotkań z dzieciakami z mazowieckich domów dziecka. W tym roku odwiedzili aż 9 domów.
Czytali wspólnie „Małego księcia”, przeprowadzili warsztaty teatralne. Ponadto do każdego domu dziecka zawieźli słodycze i książki. Do jednego z nich zostały zawiezione książki, zebrane w naszej szkole. Aktorzy dziękują przyjaciołom z Chudka za zorganizowanie zbiórki książek.Akcję koordynowały panie: Sylwia Kowalczyk i Ewa Wiśniewska
PREMIERA TEATRU „MASKA” na XVIII Przeglądzie Legend Mazowsza i Baśni
Dnia 25 listopada 2022r. odbyła się osiemnasta edycja Przeglądu Legend Mazowsza i Baśni. Przegląd jest skierowany do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich, dorosłych, grup międzypokoleniowych, wychowanków placówek pozaszkolnych oraz uczestników zajęć teatralnych ośrodków kultury z województwa mazowieckiego. W konkursie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy rozpoczęli swoją przygodę z Teatrem „MASKA”. W premierowym spektaklu przedstawili „Legendę o warszawskim Bazyliszku”. Komisja w składzie: Ewa Wyrębek - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie, Ewa Kowalewska, Paulina Hofman, Olga Mrowińska - Przedstawicielki Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce - oceniła dobór legendy/baśni pod kątem możliwości wykonawczych uczestników, umiejętność zaprezentowania zgodnie z przekazami źródłowymi (m.in. zachowanie gwarowego brzmienia tekstów), warsztat aktorski, wykorzystanie strojów i rekwizytów, reżyseria, ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie grupy zostały nagrodzone za udział w przeglądzie. W ocenie komisji naszej grupy czytamy: znakomita gra aktorska, bardzo dobra dykcja, minimalizm, który działa na wyobraźnię.
Wyróżnienie za najlepszą grę aktorską otrzymała Julia Kozicka - uczennica klasy VIII.
Gratulujemy młodym aktorom występu.
Opiekunowie:
p. Ewa Wiśniewska
p. Sylwia Kowalczyk"fot. GOKSiR w Goworowie"
10
Z wizytą w Fabryce Pomysłów w Ciechanowie
W dniu 26 listopada 2022r. uczniowie klasy I-III uczestniczyli w niezwykłych i magicznych warsztatach świątecznych –zdobienia bombek choinkowych. A wszystko odbywało się pod czujnym okiem Świętego Mikołaja, który wspólnie z wybranymi bohaterami naszej grupy, pokazywał kolejne etapy tworzenia bombki: dmuchanie i formowanie bombki ze szklanej rurki, srebrzenie i dekorowanie. Dla dzieci była to niesamowita przygoda. Mieli wspaniała zabawę, popisywali się swoimi zdolnościami podczas tworzenia własnych bobek używając mega zestawu brokatów i farb. Własnoręcznie wykonane bombki wyglądały po prostu jak arcydzieła, które pięknie zapakowane zabraliśmy do domu. Kolejną atrakcją dla dzieci była sala zabaw z piłeczkami. Bardzo zadowoleni, ale i wyczerpani udaliśmy się na posiłek. Pełni świątecznych wrażeń i emocji, w doskonałych humorach wróciliśmy do domu.
Opiekunowie:
Barbara Suchecka
Urszula Szymczyk
Agnieszka Kraśniewska9
Malowanie toreb - warsztaty plastyczne dla nauczycieli
W dniu 30 listopada 2022 roku w godzinach 14-15:30, odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli. Tematem były ptaki malowane farbami do malowania na tkaninie.
Zajęcia prowadziła nauczycielka plastyki E. Niedźwiecka-Równa. Na zakończenie odbyła się degustacja potraw regionalnych.
Kurpiowskie Anioły...
W dniu 24 listopada 2022r. w ramach zajęć dialektu kurpiowskiego odbyło się spotkanie z panem Kazimierzem Nurczykiem - miejscowym artystą, który rzeźbi, maluje, pracuje społecznie. Najbardziej jednak kocha rzeźbić. Uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych z trudnej sztuki rzeźbiarstwa, podczas których mogli, chociaż na chwilę, poczuć się jak artyści. Osobiście przekonali się, jak z kawałka szarego mydła przy pomocy odpowiednich narzędzi powstaje prosta figurka-kurpiowski anioł. Prace, które wyszły spod „dłuta” uczniów, okazały się piękne, a sam artysta nie ukrywał podziwu.
Uczniowie wraz z nauczycielami bardzo dziękują panu Kazimierzowi za przeprowadzone zajęcia.
Ewa Wiśniewska
Marianna Orzoł
Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Szkolnej
W piątek 25 listopada biblioteka szkolna tradycyjnie zorganizowała czytelnikom i przyszłym czytelnikom z klas najmłodszych Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, jak corocznie, każdy uczeń mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka do szkoły, bowiem nasi milusińscy byli bohaterami tego dnia! Wraz ze swoimi właścicielami brali udział w warsztatach pod hasłem „Misiowanki, czyli zabawy z misiem dla Stasia i Hanki” oraz zaprzyjaźnili się z innymi misiami.
Uczestnicy warsztatów zapoznali się z historią pluszowego misia. Wspólnie z bibliotekarzem przeczytali opowiastki o trzech sympatycznych misiach - bohaterach książek dla dzieci: klasa I o misiu Uszatku, klasa II o Czarnym Nosku i klasa III o Kubusiu Puchatku, by następnie rozwiązywać kwizy, zagadki i zadania dotyczące bohaterów przeczytanych lektur. Prace uczniowskie zostały zaprezentowane w trzech działach: „Uszatki”, „Czarne Noski” i „Puchatki” na wystawie w pomieszczeniu bibliotecznym. W trakcie spotkania najmłodsi mieli okazję zapoznać się ze zbiorem książek i książeczek poświęconych postaci misia, a na koniec zrobić pamiątkowe zdjęcia w misiowej fotobudce.
Organizatorzy:
Bibliotekarz Joanna Szymczyk (z pomocą p. Marianny Orzoł)
Aktyw biblioteczny
Wernisaż prac plastycznych
W dniach od 14.11.2022 r. do 28.11.2022 r. w naszej szkole odbył się po raz trzeci wernisaż prac plastycznych uczniów klas 0-VII i uczestników zajęć artystycznych pt. "W świecie sztuki". Tematyka prac dotyczyła przyrody, scen z życia człowieka, mody, biżuterii, postaci teatralnych i naczyń użytkowych. Autorzy w swoich pracach zastosowali różne techniki, m. in. pastele suche, wydrapywankę, masę solną i masę papierową, malowanie na szkle, metodę serwetkową i kolaż. Poznali sposób wykonania matrycy i odbitki z użyciem farby olejnej. Oprócz prac płaskich (na papierze) wykonali prace przestrzenne.
Dziękuję wszystkim uczniom za wysiłek włożony w stworzenie tych prac i za zaangażowanie w powstanie niniejszej wystawy.Elżbieta Niedźwiedzka-Równa
Nauczyciel plastyki
8
Pasje uczniów
Nauczyciel matematyki Józef Kojtek zainspirowany opowiadaniem o zainteresowaniu przez ucznia kl. VII Bartosza Florek zaproponował mu prowadzenie lekcji na ich temat, co chętnie przyjął.
W dniu 9 listopada 2022r. podczas lekcji matematyki w klasach VII Bartek zaprezentował uczniom swoje pasje z elektromechaniki, do której solidnie się przygotował, przynosząc na zajęcia pomoce: podzespoły elektroniczne, oporniki, tranzystory, procesor kwarcowy, silniczki oraz materiały ze swojego domowego warsztatu tj. cyna, lutownica, przewody. Opowiedział, jak pozyskuje materiały do mechaniki, że pochodzą z rozbiórki zużytych urządzeń poprzez rozlutowanie układów. Bartosz zaprezentował szeroką wiedzę na temat znajomości podzespołów elektronicznych, ich nazw, danych technicznych i wykorzystania oraz umiejętności do tworzenia nowych urządzeń wykorzystując pozyskane podzespoły, również popisał się umiejętnościami i wiedzą na temat lutowania. W swoim warsztacie podjął się próby wykonania projektu i montażu roweru elektrycznego montażu głośnika, podłączenia różnych silników itp., badania parametrów technicznych oporu itp. Oznajmił, że jego zainteresowania rozpoczęły się cztery lata temu, gdy w jednym z supermarketów upatrzył sobie lutownicę, która zainspirowała go do działania.Gratuluję Bartkowi wspaniałego talentu i zaangażowania w rozwój swoich zainteresowań, mam nadzieję, że tą lekcją podpowiada innym uczniom z naszej szkoły do odkrywania swoich pasji i zainteresowań i zachęca do ich przedstawienia, prezentacji.
Józef Kojtek
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
„Wolność kocham i szanuję…”
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto –święto każdego Polaka. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości społeczność naszej szkoły rozpoczęła odśpiewaniem hymnu narodowego, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele i zebrani na apelu stanęli na baczność i zabrzmiały 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
Nasza szkoła tego dnia była biało czerwona, uczniowie i nauczyciele w galowych strojach, biało-czerwone kotyliony i dekoracje.Uczniowie uroczyście zaprezentowali program artystyczny, uświadamiając nam, jak ważna jest troska o polską historię i tradycję, jak i to, że wolność i niepodległość to wartości szczególne, które należy pielęgnować i doceniać każdego dnia.
W atmosferze idei wolnościowych młodzież wykonała wspólnie zarówno znane od pokoleń pieśni patriotyczne, jak i współczesne piosenki poświęcone tej tematyce. Nie zabrakło wśród nich m.in. Pierwszej brygady, Piechoty, Roty oraz utworu Miejcie nadzieję. Śpiewom patriotycznym towarzyszyła recytacja wierszy wybitnych polskich poetów: Cypriana Kamila Norwida, Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Adama Asnyka.
Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości.
Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
Marianna Orzoł
2
Ślubowanie uczniów klasy I
„Ślubuję na sztandar szkoły być dobrym Polakiem...”
Dnia 3 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.
Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.
To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, Dyrektor Szkoły Józef Kojtek, nauczyciele, rodzice uczniów klasy pierwszej oraz koleżanki i koledzy z klasy II i III.
Wszystkich zebranych w przystrojonej w jesienne barwy sali powitała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Anna Duszak
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.
Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.
Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.
Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji.
Aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor kolorowym ołówkiem.
Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im.Ks. Jana Twardowskiego w Chudku.Najmłodsi otrzymali wspaniałe upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz Wójta Gminy Kadzidło.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.Wychowawca klasy I - Agnieszka Kraśniewska
28
FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO „KURPIE ZIELONE W LITERATURZE”
25 października br. w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie odbyły się eliminacje finałowe XXXIX konkursu recytatorskiego ,,Kurpie Zielone w literaturze’’ dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Do eliminacji finałowych przystąpiło 32 uczestników, w tym w kategorii recytacja wierszy o Kurpiowszczyźnie 19 osób, zaś w kategorii gadki kurpiowskiej - 13. Po przesłuchaniach konkursowych komisja wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach: recytacji wierszy o Kurpiowszczyźnie oraz w kategorii gadki kurpiowskiej.
W kategorii recytacji wierszy o Kurpiowszczyźnie II miejsce zajęła Natalia Niedźwiecka z klasy VII, zaś Julia Kubeł, uczennica kl. VI - wyróżnienie. W kategorii gadki kurpiowskiej – Jakub Korzeniecki- uczeń klasy VI – zajął II miejsce.
Recytatorom gratulujemy.
Uczniów do konkursu przygotowała p. Ewa Wiśniewska.
Wycieczka do Muzeum Diecezjalnego w Łomży
Dnia 22.10.2022 r. uczniowie z klas VII-VIII Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Łomży. Wyjazd jest częścią przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniowie, po przybyciu do Diecezjalnego Muzeum w Łomży, zostali powitani przez ks. dr. Tomasza Grabowskiego, który zapoznał ich z ciekawą historią diecezji łomżyńskiej. Zgromadzone tam eksponaty wywarły na dzieciach duże wrażenie.
Bardzo podniosłym momentem było niesienie przez uczniów figury Chrystusa Ukrzyżowanego
i umieszczenie jej w autokarze. Staraniem ks. Sławomira Bartnickiego, proboszcza parafii Obierwia, zostanie ona zamontowana na nowym krzyżu, który stanie na cmentarzu parafialnym.
Po umieszczeniu figury Pana Jezusa w autokarze, uczniowie udali się do Katedry pod wezwaniem św. Michała Archanioła, by zwiedzić świątynię łączącą w sobie dwa style: gotycki i barokowy. Następnie odwiedzili Klasztor o. Kapucynów, gdzie niezapomnianej lekcji historii i wiary udzielił im ojciec Jan. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zwiedzić ogród przyklasztorny, zobaczyć panoramę brzegu Narwi
i dowiedzieć się jak wygląda dzień z życia zakonnika.
Momentem wyciszenia i refleksji było wspólne odmówienie modlitwy różańcowej w przyklasztornym kościele. Poprzedziła go rozmowa z siostrą zakonną, która wyjaśniła dzieciom benedyktyńskie motto „ora et labora” (módl się i pracuj).
Ostatnim punktem wycieczki był czas na wspólny posiłek. W drodze powrotnej humory dopisywały uczestnikom, zawiązały się nowe znajomości. Po dopełnieniu bardzo ważnego zadania- wniesienia figury Chrystusa Ukrzyżowanego do kościoła w Obierwi, udaliśmy się do swych domów.
Opiekunowie:
Ks. Sławomir Bartnicki
Grażyna Nowakowska
Renata Bogdańska
Nowości czytelnicze w bibliotece szkolnej
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich czytelników do wypożyczania październikowych nowości czytelniczych. Informujemy, że są wśród nich tomiki z serii Biblioteczka Kurpiowska, wydawane przez Urząd Gminy w Kadzidle. Znajdziecie w nich utwory lokalnych twórców, m.in. wójta Dariusza Łukaszewskiego Jego tomik „Odejścia” (dedykowany rodzicom) polecamy zwłaszcza teraz, w przededniu Wszystkich Świętych, na czas wspomnień o zmarłych bliskich i jesiennej zadumy nad przemijaniem. Dojrzałym czytelnikom oferujemy do niezobowiązującego czytania dziennik, zawierający zapiski z czasów naszej covidowej izolacji, o wymownym tytule „Zostaliśmy w domu”. Współczesnym i byłym mieszkańcom Kierzka oraz wszystkim, którzy mają z nim jakikolwiek związek albo po prostu lubią powspominać swój „kraj lat dziecinnych” proponujemy książeczkę Zofii Bogdańskiej „Kierzek w dolinie Omulwi”. Droga życiowa wywodzącej się z Kierzka autorki prowadziła przez Chudek do Kadzidła- zawsze w sercu Kurpi, a tomik stanowi „próbę odzyskania utraconego czasu”. Ten zrozumiały, w potocznym stylu przekaz, trafi zarówno do starszego, jak i młodszego czytelnika.
Nie zwlekaj! Przyjdź, zobacz, wybierz… Biblioteka czeka!
Zajęcia z dietetykiem
Dnia 10 października odbyły się w naszej szkole zajęcia z panią dietetyk – Sylwią Szewczyk. Uczestniczyli w nich uczniowie klas V – VIII. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się o tym, jaka powinna być zdrowa dieta dla młodych ludzi oraz poznali rolę aktywności fizycznej. Pani dietetyk mówiła też o wpływie napojów energetycznych na organizm człowieka. Na koniec zajęć uczniowie rozwiązali krótki test i krzyżówkę, dotyczącą zdrowego stylu życia. Była też okazja do zadawania nurtujących uczniów pytań i uzyskania fachowych odpowiedzi. Bardzo dziękujemy pani dietetyk za cenne dla zdrowia wskazówki.
Edyta Orzoł
UCZNIOWIE KLASY II Z WIZYTĄ…
W dniu 21.10.2022r. w ramach zajęć z dialektu kurpiowskiego uczniowie klasy II uczestniczyli w spotkaniu z panem Kazimierzem Nurczyk – miejscowym twórcą ludowym. Tym razem gościliśmy u niego w domu, gdzie mogliśmy podziwiać rzeźby i płaskorzeźby na ścianach - około 84 prac. Rzeźbiarz zaprezentował swoje ukochane prace: Siedem grzechów głównych-umieszczonych na łodzi bez steru, który, jak mówi artysta jest niezbędny: „Jeżeli nam go zabraknie, łatwo zboczyć z trasy”. W rozmowie z dziećmi podkreślał, że: „Nie ma prac z przypadku, nie ma w rzeźbach pozornie ukrytego znaczenia”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, zadając liczne i mądre, jak podkreślał p. Kazimierz, pytania. Następnie zaprosił uczniów do swojej pracowni, gdzie powstają rzeźby. Zaprezentował również swoje prace plastyczne.
Dziękujemy panu Kazimierzowi Nurczyk za pasjonujące spotkanie i liczymy na dalszą współpracę.
Uczestnicy zajęć wraz z nauczycielami: p. E. Wiśniewską i p. U. Szymczyk
Uczniowie z Chudka na spektaklu „SKARPETY I PAPILOTY”
W dniach 5 i 10 października 2022r. uczniowie klas I-III i VI wzięli udział w wycieczce do Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu, gdzie obejrzeli spektakl „Skarpety i papiloty” w wykonaniu seniorów z grupy teatralnej „Mimo wszystko”. Uczniowie poznali historię rodziny Lisów w momencie, gdy lisia mama postanawia wrócić do pracy. Jakie zmiany zaszły w ich domu? Historia uświadomiła uczniom, że każdy z nas jest odpowiedzialny za swoją rodzinę. Uczniom bardzo podobał się spektakl. Dziękujemy p. E. Wiśniewskiej za zorganizowanie wyjazdu, a p. Ewelinie Pawłowskiej za zaproszenie.
Opiekunowie:
p. Józef Kojtek
p. Agnieszka Kraśniewska
p. Urszula Szymczyk
p. Barbara Suchecka6
Archiwum Aktualności