Dnia 11 października o godzinie 11.00 Szkoła Podstawowa w Chudku uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Montaż słowno- muzyczny pt. Jesienno- belferska wieczornica Co mi w duszy gra pod opieką p. Elżbiety Niedźwieckiej- Równej i p. Joanny Szymczyk przygotowali uczniowie klas VI- VIII. Refleksyjnym wierszom oraz powiązanym tematycznie z nimi pieśniom i piosenkom towarzyszyła jesienna sceneria oraz muzyka Antonia Vivaldiego Cztery pory roku. Jesień. Miłą atmosferę stworzył słodki domowy poczęstunek oraz własnoręcznie zrobione anioły edukacji, wręczone jako upominki dla nauczycieli. Zdrowym dodatkiem były smakowite jabłka jako podziękowanie od Samorządu Uczniowskiego.
Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej
Spotkanie z „Przyjaciółmi z Bullerbyn”
W dniu 02.10.2019r uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku, wzięli udział w imprezie edukacyjnej pt. „Przyjaciele z Bullerbyn” , która odbyła się w OCK w Ostrołęce.
W role bohaterów szkolnej literatury wcielili się aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Dla najmłodszych była to świetna zabawa.
Opiekunowie:
Urszula Szymczyk
Barbara Suchecka
Agnieszka Kraśniewska
Inauguracja zajęć z dialektu kurpiowskiego
W dniu 20 września 2019 r. w ramach zajęć z dialektu kurpiowskiego młodzi regionaliści udali się na wycieczkę do Skansenu w Kadzidle. Pierwszym punktem były warsztaty, podczas których uczniowie nauczyli się lepić byśki. Są to figurki zwierząt leśnych i gospodarskich lepione i wypiekane tradycyjnie na Kurpiach w przeddzień Nowego Roku lub w wigilię Trzech Króli. Wśród wykonanych podczas zajęć figurek królowały jelonki, ale nie zabrakło... dinozaurów. Następnie uczniowie zwiedzili zagrodę. Odpowiednio zaaranżowane wnętrza budynków pozwalają przybliżyć obraz życia i pracy minionych pokoleń. Ostatnim punktem wycieczki było wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Dziękujemy pani Wiesławie Bogdańskiej za przepiękną lekcję regionalizmu.
Opiekunowie:
1.R. Bogdańska
2. E. Wiśniewska
Spotkanie z Policjantami w klasie I
18 września 2019r. gościliśmy w naszej szkole pracowników posterunku policji w Kadzidle. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I. Policjanci mówili o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówili zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem. Funkcjonariusze policji zachęcali również do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Podkreślali ich ważną rolę. Przestrzegali także pierwszoklasistów przed zabawami w pobliżu jezdni. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz dzielili się doświadczeniami. Wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród dzieci.
Wychowawczyni: Agnieszka Kraśniewska
Akcja „Narodowe Czytanie” w naszej szkole
Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w Narodowym Czytaniu, które miało miejsce w dniu 11 września. Młodzież wysłuchała tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników oraz obejrzała film, zachęcający do wzięcia udziału w akcji. Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie
-
Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
-
Dym – Maria Konopnicka
-
Katarynka – Bolesław Prus
-
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
-
Orka – Władysław Stanisław Reymont
-
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
-
Sachem – Henryk Sienkiewicz
-
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.
W akcji wspólnego czytania zaprezentowali się uczniowie: M. Gut -kl. VIII, J. Lenda i P. Florek z kl. VII, P. Kuzia i J. Murach z kl. VI, p. R. Bogdańska –nauczycielka i p. E. Sadłowska – bibliotekarka.
Organizatorzy:
1.E.Wiśniewska
2. J. Szymczyk
-
Dzień Dziecka
W Dniu Dziecka 1 czerwca 2019 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Chudku
odbyli wycieczkę edukacyjno-profilaktyczną do wyjątkowego miejsca - Mazurolandii, gdzie
wspaniała zabawa łączy się z poznawaniem zabytków, kultury oraz historii Warmii i Mazur. Tam
historia wcale nie jest nudna! Przekraczając bramę Mazurolandii można jej dotknąć na żywo.
Z dala od gwaru wielkich miast, pośród mazurskich lasów i łąk w Mazurskim Parku Atrakcji,
wśród naszych wychowanków krzewiliśmy zainteresowania pięknem i historią ojczystego kraju oraz
różnymi formami aktywności poznawczej i fizycznej. Ukazaliśmy im aktywne i ciekawe formy
spędzania czasu wolnego z dala od komputera i telewizji. Uczestnikom wycieczki zapewniliśmy
przygodę, podczas której mogli poznać tajemnice i historię krzyżaków, przeobrazić się w rycerza lub
damę dworu, nauczyć strzelać z łuku. W tym energetycznym miejscu na Mazurach wzmocniliśmy siły
fizyczne i psychiczne naszych wychowanków, aby lepiej radzili sobie w rozwiązywaniu problemów
oraz umieli zgodnie współżyć i współdziałać z innymi.
Pogoda i humor dopisywały nam cały dzień.
Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Kadzidło Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu za
okazaną pomoc.
Opiekunowie:
Agnieszka Żebrowska
Barbara Suchecka
Urszula Szymczyk
Dzień Matki w punkcie przedszkolnym
30 maja w punkcie przedszkolnym w SP Chudek odbyła się część artystyczna dzieci z okazji Dnia Matki. Po uroczystości przedszkolaki z udziałem mam malowały kwiaty na płytce ceramicznej. Nie zabrakło upominków.
Tekst E. Niedźwiecka-Równa
Wycieczka punktu przedszkolnego do Sali Zabaw „Urwis”
29 maja dzieci z wychowawczynią E. Niedźwiecką-Równą z punktu przedszkolnego w SP Chudek uczestniczyły w wycieczce do Sali Zabaw „Urwis” w Ostrołęce. Oprócz interesujących atrakcji nie zabrakło miłej atmosfery, niespodzianki i poczęstunku.
Tekst: E. Niedźwiecka-Równa
Wycieczka do Warszawy
W dniu 24 maja 2019r. grupa uczniów z klas V-VII uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był największy Warszawie park trampolin „Stacja Grawitacja”. To unikalne centrum rozrywki, gdzie sport łączy się z zabawą. Składa się ze sfery trampolin, ścieżek gimnastycznych, trampolin zeskokowych, boiska komercyjnego do kosza z trampolinami oraz ulubionej atrakcji dużych i małych-Toru Przeszkód Ninja.
Kolejnym punktem wycieczki była Manufaktura Cukierków. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kręcenia lizaków. Była to wyjątkowa atrakcja, podczas której uczniowie mogli zobaczyć jak powstaje słodka masa oraz jak zyskuje cudowny zapach, słodki smak i bajeczny kolor. Na koniec warsztatów każdy z uczestników samodzielnie ukręcił lizaka w wybranym przez siebie kształcie.
Ostatnim punktem wycieczki była Świątynia Opatrzności Bożej, gdzie uczniowie mogli wysłuchać historię powstania świątyni. Zwiedzili dolną część świątyni przeznaczoną na miejsce pochówku i upamiętnienia najbardziej zasłużonych polskich patriotów oraz ludzi kultury, nauki m. in. Patrona naszej szkoły Ks. Jana Twardowskiego . Po zwiedzeniu Panteonu Wielkich Polaków uczniowie wraz z przewodnikiem udali się do wnętrza świątyni, która wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Wychodząc ze świątyni wszyscy uczniowie wpisali się do Księgi Pamiątkowej.
W drodze powrotnej zajechaliśmy na posiłek do McDonald ’s. Do domu uczniowie wracali w wyśmienitych humorach, dzieląc się swoimi przeżyciami i wrażeniami. Chętnie wybraliby się jeszcze raz na tak udaną wycieczkę.
Opiekunowie:
Ewelina Sobiech
Marta Tomczak
Mała Olimpiada Matematyczna
W dniu 21 maja 2019r. nasi uczniowie wzięli udział w Małej Olimpiadzie Matematycznej, która odbyła się w Szkole Podstawowej SIGIE im. Karola Adamieckiego w Czarnotrzewiu.
W zmaganiach wzięło udział czterdziestu uczniów z siedmiu szkół podstawowych. Uczestnicy olimpiady mieli za zadanie wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu realizacji treści programowych przewidzianych dla poszczególnych etapów edukacyjnych w zakresie nauczania matematyki.Wyniki olimpiady:
kategoria uczniów klas I-III szkół podstawowych:
II miejsce: Julia Mroczkowska kl. III
wyróżnienie: Anita Obrębska kl. II
kategoria uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i III gimnazjum:
I miejsce: Karolina Auguściak kl. VIII
wyróżnienie: Stanisław Kuzia kl. III gim.Uczniowie uczestniczyli również w praktycznych warsztatach które dotyczyły projektowania z wykorzystaniem figur geometrycznych. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w olimpiadzie otrzymali upominki, a najlepsi dodatkowo dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy!
Ewelina Sobiech
Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Zaufałem drodze wąskiej”
15 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku odbyła się XII edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego „ Zaufałem drodze wąskiej” pod patronatem Wójta Gminy Kadzidło i Starosty Powiatu Ostrołęckiego.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości wybitnego współczesnego poety- Ks. Jana Twardowskiego, którego mądrość emanująca z jego poezji pomaga kolejnym pokoleniom rozstrzygać problemy współczesnego świata. Jest to poezja mówiąca o sprawach najbliższych, często drobnych, ale niezwykle ważnych dla każdego. Poezja Jana od Biedronki urzeka swoim niepowtarzalnym klimatem, uczy zachwytu nad światem i wielkiej miłości do ludzi.
Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Wójt Gminy Kadzidło – p. Dariusz Łukaszewski, p. E. Półtorak - Wydział Promocji w Starostwie Powiatowym Ostrołęka, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Hanna Grec.
W konkursie wzięło udział 69 uczestników, reprezentujących szkoły z gminy Kadzidło, Lelis i Baranowo. Zdolności recytatorskie w poszczególnych grupach wiekowych oceniła komisja konkursowa w składzie: p. B. Komorowska - przewodnicząca, p. A. Nadwodna, p. B. Załęska, p. W. Sobiech - przewodnicząca, p. E. Sadłowska, p. S. Kowalczyk. Różnorodność wykonywanych utworów pod względem tematycznym i formalnym – pozwala z satysfakcją stwierdzić, iż młodzież bardzo dobrze zna poezję, rozumie ją i potrzebuje jej. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania.
Nagrodzeni:
w kategorii szkół podstawowych kl. 0 – III
I miejsce
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Lena Gut 0 „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia” B. Drężek SP w Siarczej Łące
Magdalena Syrowik I „Dwa osiołki” A. Żebrowska SP w Chudku
Julia Ścibek II „Matka Boska z Warszawy” B. Suchecka SP w Chudku
Natalia Niedźwiecka III „Pierwsza Komunia” U. Szymczyk SP w Chudku
II miejsce
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Eliasz Gut I „Wiersz dla dzieci o mędrcach” B. Drężek SP w Siarczej Łące
Aleksandra Kaczor II „O obcinaniu ogonów” B. Suchecka SP w Chudku
Aleksandra Lenda III „Naucz się dziwić” U. Szymczyk SP w Chudku
III miejsce
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Paulina Gut I „Głodny” A. Kubeł ZPO w Dylewie
Amelia Gut II „Arka” B. Suchecka SP w Chudku
Paweł Mróz III „Aby się stało” J. Niedźwiecka SP w Glebie
Wyróżnienie otrzymują:
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Julia Kubeł I „Owieczka i baranek” A. Żebrowska SP w Chudku
Kinga Gut I „Obiecanki i cacanki” A. Żebrowska SP w Chudku
Zuzanna Daniłowicz I „Ile słońca” A. Żebrowska SP w Chudku
Zofia Szczepanek II „Przyszli szukać Syna Bożego” B. Choroszewska SP w Obierwi
Patrycja Dawid II „Zaufałem drodze” J. Niedźwiecka SP w Glebie
Maja Jaworska III „Podziękowanie” G. Gąska ZPO w Dylewie
Julia Mroczkowska III „O szczęściu” U. Szymczyk SP w Chudku
Julia Kubeł II „Lekarstwo dla złośnicy” B. Choroszewska SP w Obierwi
w kategorii szkół podstawowych kl. IV – VI szkoły podstawowej
I miejsce otrzymuje
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Patryk Modzel VI „Kąkol i złośnicy” E. Wiśniewska SP w Chudku
Julia Lenda VI „Wielkanocny pacierz” E. Wiśniewska SP w Chudku
II miejsce otrzymuje
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Gabriela Kowalczyk V „Co prosi o miłość” B. Mierzejewska SP w Obierwi
Julia Waszkiewicz V „Kąkol i złośnicy” B. Mierzejewska SP w Obierwi
III miejsce otrzymuje
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Miłosz Gut VI „O maluchach” E. Wiśniewska SP w Chudku
Filip Kowalczyk IV „W klasie” B. Mierzejewska SP w Chudku
Wyróżnienie otrzymują:
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Paulina Golan V „Miłość” I. Gałązka ZPO w Kadzidle
Zuzanna Grzegorczyk IV „Pięciu braci” J. Szlachetka SP w Jastrząbce
Alicja Lisiewska V „Żeby wrócić” I. Gałązka ZPO w Kadzidle
Antonina Szkopińska V „Wszystko co dawne” A. Traczewska ZPO w Dylewie
Natalia Szuba V „O wierze” I. Gałązka ZPO w Kadzidle
w kategorii szkół podstawowych kl. VII – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum
I miejsce otrzymuje
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Karolina Auguściak VIII „Śpieszmy się” E. Wiśniewska SP w Chudku
Dominik Wołosz IIIg „Kochanowskiego przekład psalmów” B. Mierzejewska SP w Obierwi
II miejsce otrzymuje
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Ewa Kozicka IIIg „Boję się Twojej miłości” E. Wiśniewska SP w Chudku
Amelia Szkopińska VII „O jednym z pacierzy” T. Ogniewska ZPO w Dylewie
III miejsce otrzymuje
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Wiktoria Wiśniewska III „Bliscy i oddaleni” B. Mierzejewska SP w Obierwi
Dominika Florek III „O stale obecnych” E. Wiśniewska SP w Chudku
Wyróżnienie otrzymują:
Lp. Imię i nazwisko Klasa Tytuł wiersza Opiekun Szkoła
Alicja Gut VII „Bliscy i oddaleni” T. Ogniewska ZPO w Dylewie
Edyta Gwara IIIg „Żebym nie zasłaniał sobą Ciebie” E. Lesińska SP w Jazgarce
Julia Kord IIIg „Aniele Boży” T. Ogniewska ZPO w Dylewie
Marta Niedźwiecka IIIg „W świecie” J. Markowska ZPO w Kadzidle
Klaudia Święcicka IIIg „Bliscy i oddaleni” E. Wiśniewska SP w Chudku
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.
Składamy serdeczne podziękowania sponsorom konkursu:
Wójtowi Gminy Kadzidło
Staroście Powiatu Ostrołęckiego
Radzie Rodziców
Piekarni „Przy Ostrowskiej”
Sklep Alfa Quest Sp z o.o. „Lewiatan” Chudek
Teatr MASKA na „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego
Dnia 28 kwietnia 2019r. grupa uczniów, w tym członkowie Koła Teatralnego „MASKA”, wzięła udział w wycieczce do Warszawy.
Głównym punktem wyjazdu było obejrzenie sztuki pt. „Wesele” Stanisław Wyspiańskiego w Teatrze Polskim im. A. Szyfmana. Była to nagroda dla młodych aktorów za udział w Festiwalu Teatrów Młodzieżowych. Ponadto młodzież uczestniczyła w niedzielnej liturgii w Świątyni Opatrzności Bożej. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Panteon Wielkich Polaków, gdzie znajduje się grób Patrona Szkoły Ks. Jana Twardowskiego, przy którym złożono kwiaty.
Pragniemy serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Kadzidło – p. Dariusz Łukaszewskiemu za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.Opiekunowie:
Józef Kojtek
Ewa Wiśniewska
Sylwia Kowalczyk
Warsztaty plastyczne
W dniu 16 maja 2019 r. uczniowie klasy pierwszej udali się do Domu Kultury w Chudku. Tam wzięli udział w zajęciach z panem Kazimierzem Nurczyk. Pierwszoklasiści wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne z użyciem pasteli.
(tekst: Agnieszka Żebrowska)
SKO blog miesiąca
Nasza szkoła, która bardzo aktywnie działa w SKO, została laureatem kwietniowej edycji konkursu „SKO Blog Miesiąca”. W rywalizacji uczestniczyły szkoły z całej Polski, które prowadzą blogi na platformie Szkolne Blogi. Prezentują tam swoje działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Celem konkursu jest propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie. Tematem przewodnim kwietnia była ekologia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w życiu bloga za owocną współpracę. Podziękowania kierujemy również w stronę Komisji Konkursowej za docenienie i nagrodzenie naszych działań.
Link do szkolnego bloga:
https://www.szkolneblogi.pl/blogi/skochudek/
Ewelina Sobiech Jolanta Zera
Z wizytą w banku
Dnia 26 kwietnia uczniowie klasy VI udali się z wizytą do Banku PKO BP w Kadzidle. Mieli możliwość obejrzenia z bliska obcej waluty, ponadto zdobyli informacje na temat kart dla użytkowników. Możliwość zdecydowania wyglądu karty do konta wzbudziła zainteresowanie i spotkała się z ogromną aprobatą wśród uczniów. Poza standardowym wzorem do wyboru jest aż 18 zróżnicowanych tematycznie wizerunków. Uczniowie poznali również działanie i obsługę bankomatu krok po kroku. Dziękujemy Pani Alinie Sadłowskiej za niezapomnianą lekcję. Dziękujemy też za prezenty i słodkie upominki.
Uczniowie wstąpili również do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle. Zwiedzili pomieszczenia nowoczesnej biblioteki. Poznali zasady korzystania z biblioteki, a następnie mieli czas na wypożyczenie książek.
Uczniowie udali się również do Oczyszczalni Ścieków w Kadzidle. Było to dla nich ciekawe doświadczenie. Dowiedzieli się, jaki proces musi zajść, aby zostały oczyszczone ścieki, poza tym mogli zobaczyć jak wyglądają sprzęty, bez których nie byłoby to możliwe.Ewelina Sobiech
Jolanta Zera
Szkolny konkurs SKO
W dniu 5 kwietnia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs SKO ,, Żyrafka Lokatka lub Pancernik Hetetepes” - praca przestrzenna. Po ilości prac, które wpłynęły możemy śmiało stwierdzić, że cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, dlatego jury miało nie lada wyzwanie. Po długich i burzliwych naradach wyłoniło zwycięzców. Nikt jednak nie został przegrany, ponieważ oprócz trzech pierwszych miejsc, pozostałe prace otrzymały wyróżnione. Nagrody uroczyście wręczył Pan Dyrektor.
Miejsce I
1. Amelia Gut kl. II
2. Patrycja Kuzia kl. V
3. Karol Duszak - kl. I
Miejsce II
1. Ewelina Kaczyńska - kl. II
Miejsce III
1.Lena Grec - kl. 0
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do kolejnych konkursów z SKO.Opiekunowie:
Jolanta Zera
Ewelina Sobiech
Wycieczka pierwszoklasistów
W dniu 10 maja 2019r. uczniowie klasy I odwiedzili gospodarstwo szkółkarskie w Chudku. Pierwszoklasiści obserwowali uprawiane tam rośliny ozdobne, poznali ich nazwy, sposoby pielęgnacji i dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat pracy ogrodnika.
tekst: Agnieszka Żebrowska
Zajęcia z kurpiankami
Uczniowie klasy I poznając wielkanocne tradycje kurpiowskie w okresie przedświątecznym odbyli dwa spotkania z Kurpiankami z Chudka. W trakcie tych zajęć nauczyli się robi kwiaty z bibuły i wykonali palmę wielkanocną. Panie uatrakcyjniły spotkania śpiewem pieśni kurpiowskich i ciekawymi opowieściami o życiu dawniej na Kurpiach.
tekst: Agnieszka Żebrowska
Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego - zapowiedź
„… bo zawsze są prawdziwe rzeczy mniej ogólne…”
/Ks. Jan Twardowski/
XII Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Zaufałem Drodze Wąskiej”
pod Patronatem Wójta Gminy Kadzidło i Starosty Powiatu Ostrołęckiego
dla uczniów klas 0-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum
odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku w dniu 15-05-2019r. o godz. 10.00.
Lubimy przyrodę
Obchody Dnia Ziemi stały się dla uczniów klasy I okazją do wykonania gazetki ściennej „LUBIMY PRZYRODĘ” i odbycia zajęć z bibliotekarką Domu Kultury w Chudku panią Elżbietą Sadłowską. Pierwszoklasiści dowiedzieli się co to jest ekologia i recykling. W trakcie spotkania nauczyli się segregowania śmieci.
(tekst/zdjęcia: Agnieszka Żebrowska)
Archiwum Aktualności