• Aktywnie odpoczywamy w Parku Trampolin

• 19 marca uczniowie z klas: I, II, III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Parku Trampolin w Łomży. Dla uczniów klasy I wyjazd był nagrodą za zajęcie II miejsca w Regionalnym Przeglądzie „Darcie Pierza” w Lelisie. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po rozgrzewce i zapoznaniu się z zasadami BHP uczestnicy wyprawy mogli skorzystać z szeregu atrakcji m.in. trampolin sportowych oraz basenu wypełnionego gąbkami.
            Zmęczeni, aczkolwiek w wyśmienitych humorach, wróciliśmy późnym popołudniem do Chudka.

• Listy pochwalne za I semestr roku szkolnego 2021/2022

3. Murach Jakub
                4. Serowik Kornel
                5. Tomczak Oliwia

• CHUDKOWIAKI na "DARCIU PIERZA"

• Uczniowie, uczestniczący w zajęciach z dialektu kurpiowskiego, wzięli udział w XVI Regionalnym Przeglądzie Widowisk Przedstawiających Fragmenty z Życia Dawnych Kurpiów pt. "Darcie Pierza”w Lelisie. Zadanie konkursowe polegało na nadesłaniu widowiska ukazującego życie i obrzędy dawnych Kurpiów.
            Grupa dialektowa z klasy I przygotowała widowisko " Na łodpust" i  grupa z klas V-VIII - " Zńonka". W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, przegląd  odbył się on – line. Chudkowiaki zajęli: II i III miejsce. Dziękujemy p. U. Szymczyk i p. Jarosławowi Kraska za pomoc w przygotowaniu uczniów.
            Gratulujemy naszym aktorom i życzymy kolejnych udanych przedsięwzięć.
            1.p. Ewa Wiśniewska
            2. p. Renata Bogdańska

• Chudkowiaki tańcują na zajęciach z dialektu

• Uczniowie z klasy I, uczestniczący w zajęciach z dialektu kurpiowskiego oraz dziewczynki z klasy III wzięli udział w warsztatach, które poprowadził Pan Paweł Łaszczych – instruktor do spraw folkloru, tańca i śpiewu kurpiowskiego w CKK w Kadzidle. Pod czujnym okiem wybitnego znawcy Kurpiowszczyzny uczniowie ćwiczyli fafura, klapoka i konika. Dziewczęta i chłopcy nabierają szlifu przed scenicznymi występami.

Dziękujemy p. Pawłowi za przeprowadzenie zajęć.

1. E. Wiśniewska

2. U. Szymczyk

• Tłustoczwartkowy kiermasz z SKO

• W tym roku Tłusty Czwartek obchodziliśmy 24 lutego. Oczywiście najważniejszym akcentem tego święta są pączki, dlatego w naszej szkole nie obyło się bez degustacji tych pyszności, a słodka niespodzianka przynosiła wszystkim wiele radości i wywoływała uśmiech na dziecięcych twarzach. Nie zabrakło również obecności naszej szkolnej Lokatki, która swoją obecnością zachęcała do kupna słodkości i pozowała do zdjęć.                        Pieniążki ze sprzedaży powędrują na nasze szkolne konto SKO z przeznaczeniem na nagrody w konkursach.

Organizatorzy: Opiekunowie SKO p. Ewelina Sobiech i p. Jolanta Zera

• Zbiórka dla mieszkańców Ukrainy

• Uczniowie z klasy IV z nauczycielami p. Sylwia Kowalczyk i p. Monika Nosek podczas pakowania darów zebranych od uczniów, nauczycieli i rodziców z Chudka, Gleby, Czarnotrzewia, Kierzka i Obierwi, które zostały zbierane w ramach pomocy dla mieszkańców Ukrainy.

Zorganizowano również zbiórkę pieniędzy, zebrano kwotę: 1540,0zł, w tym 600,00zł przekazano na dofinansowanie przewozu uchodźców z Ukrainy do Olsztyna przez firmę DB Trans Dariusza Bączek, któremu jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców