Dnia 11 lutego 2023r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego odbyła się CHOINKA SZKOLNA. Już od godz. 16.00 hala sportowa wypełniała się miłośnikami tańca i dobrej zabawy. Nad sprawnym przebiegiem całości czuwał p. J. Kraska. W ten wyjątkowy dzień wszyscy bawili się wyśmienicie. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, balonami. W Kąciku Makijażu tegoroczne makijażystki ( Anna oraz Julia) miały ręce pełne roboty. Uczniów podczas zabawy odwiedzili wyjątkowi goście z popularnych bajek : Myszka Minni, Kubuś Puchatek oraz Minionek . Dzieci bardzo gorąco przywitały specjalnych gości, po czym zaprosiły do wspólnej zabawy. Pozytywna energia płynąca od naszych bohaterów szybowała w powietrzu. Harcom i zabawom nie było końca. Nie zabrakło także występów uczniów. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas V-VIII, którzy pod kierunkiem nauczycieli: p. E. Wiśniewskiej, p. M. Orzoł przygotowali przedstawienie w dialekcie kurpiowskim "U siana". Na szkolnej scenie po raz pierwszy zaprezentowały się również Panie z KGW Chudkowskie Gospodynie. Dzieci odwiedził Św. Mikołaj i obdarował je upominkami. O poczęstunek zadbali rodzice uczniów.
CHOINKA SZKOLNA
- 48
Klasa VII w kręgielni i na lodowisku
Dnia 9 lutego uczniowie klasy VII wyjechali na wycieczkę do Ostrołęki. Pierwszym punktem była kręgielnia „ Łubudu”, gdzie młodzież spędziła dwie godziny na rywalizacji w grze w kręgle. Było dużo emocji , radości i zdrowego współzawodnictwa. Następnym punktem było lodowisko. Tu fani jazdy na łyżwach mogli skorzystać z zimowego szaleństwa. Wyjazd był dobrą okazją do integracji klasy oraz promocji aktywnego i zdrowego wypoczynku.
Wyjazd częściowo sfinansowali sami uczniowie, dokładając pieniądze, zarobione dzięki sprzedaży stroików świątecznych podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w naszej szkole. Wykonane one ostały pod kierunkiem p. Elżbiety Niedźwieckiej – Równej.
Serdecznie dziękujemy też p. Grażynie Florek za pomoc podczas wycieczki.
Wychowawca : Edyta Orzoł2
II miejsce Mateusza Kowalczyka
Uczeń klasy VI Mateusz Kowalczyk zajął drugie miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w kategorii uczniów klas VI - VIII. Konkurs odbył się 3 marca 2023 roku w Strażnicy OSP Kadzidło. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Edyta Orzoł
Najlepsi u Twardowskiego w I półroczu roku szkolnego 2022/2023
"Bo tak miło będzie mówić, że uczę się u Twardowskiego…."
Najlepsi u Twardowskiego w I półroczu roku szkolnego 2022/2023
Pierwsze półrocze roku szkolnego 2022/2023 już za nami. Przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć. Z tej okazji dnia 10 lutego odbył się apel ogólnoszkolny, na którym podsumowano dotychczasowe dokonania edukacyjne uczniów. Z ogółu uczniów wyróżniło się 40 osób. Uczniowie ci uzyskali średnią ocen co najmniej 4,6 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. W klasie II i III zostali wyróżnieni uczniowie na wniosek wychowawcy.
Lista „najlepszych u Twardowskiego” przedstawia się następująco:Klasa II
1. Oliwia Archacka
2. Nadia Bałdyga
3. Amelia Drewnowska
4. Izabela Duszak
5. Jan Florek
6. Karol Kozłowski
7. Gabriela Niedźwiedzka
8. Marcel Olk
9. Lilianna ŚwięcickaKlasa III
1. Krzysztof Bobieński
2. Bartosz Duszak
3. Nadia Gasek
4. Mikołaj Kręciewski
5. Adam Kubeł
6. Emilia Mroczkowska
7. Szymon Prusaczyk
8. Lena StaśkiewiczKlasa IV:
1. Wiktoria Niedźwiecka, śr. - 5,6
2. Lena Grec, śr. - 5,4
3. Zuzanna Tabaka, śr. - 4,9
4. Julia Zdunek, śr. - 4,9
5. Zuzanna Korzeniecka, śr. - 4,8Klasa V
1. Zuzanna Daniłowicz, śr. - 5,4
2. Karol Duszak, śr. - 5,2
3. Kinga Gut, śr. -5,1
4. Julia Bobieńska, śr. - 5,0
5. Miłosz Niedźwiecki , śr.– 4,9
6. Helena Florek, śr.- 4,7Klasa VI
1. Anita Obrębska , śr. -5,7
2. Mateusz Kowalczyk, śr.- 5,3
3. Amelia Gut, śr. -5,1
4. Julia Kubeł, śr.- 5,0
5. Dominik Prusik, śr.- 5,0
6. Marcin Kowalski, śr. -4,7
7. Ewelina Kaczyńska, śr. -4,6
8. Dominika Kuzia, śr.- 4,6Klasa VII
1. Natalia Niedźwiecka, śr. -5,0
2. Paweł Mróz, śr.- 4,9
3. Julia Mroczkowska, śr.- 4,6Klasa VIII
1. Anna Duszak, śr. – 4,6
1
NOC W SZKOLE
Klasa V i VI spędziły niezapomnianą i pełną wrażeń noc w murach szkolnych z 17 na 18 lutego 2023r.
Była to świetna okazja do integracji uczniów, umocnienie więzi ze szkołą, ciekawe, kreatywne spędzanie wolnego czasu oraz ćwiczenie samodzielności i trenowanie swojego charakteru. Noc w Szkole rozpoczęła się od nauki tańca BELGIJKA. Następnie uczniowie bawili się w chowanego. Później był seans filmowy, wspólne śpiewy i rozmowy do białego rana.
Opiekunowie:
Ewa Wiśniewska
Ewelina Sobiech
Sylwia Kowalczyk1
UCZNIOWIE KLASY VII – ZAGRALI „DZIADY” cz. II
Dnia 08.02.2023r. uczniowie klasy 7 podczas zebrania z rodzicami zaprezentowali spektakl na podstawie utworu A. Mickiewicza „Dziady” cz. II., a 10.02.23r. wystąpili przed społecznością szkolną. Młodzież przeniosła widzów do miejsca, gdzie odbywa się pogański obrzęd dziadów, któremu przewodniczy Guślarz (A. Lenda). Wydarzenie polega na obcowaniu zmarłych dusz z żywymi ludźmi. Sztuka rozpoczyna się od Ballady ”Upiór” opowiadającej o duchu młodzieńca, który co roku wychodzi ze swojego grobu, by na nowo przeżywać miłość, rozłąkę i cierpienie. W dalszej części następuje wezwanie trzech duchów. Pierwszymi duchami są Józio i Rózia ( w rolę Józia wcielił się K. Mróz, zaś Rózię zagrała S. Florek), którzy proszą o dwa ziarna gorczycy, by wstąpić do nieba. Drugim duchem jest Widmo Złego Pana (D. Kutryb) dzięki któremu poznajemy historię Kruka (P. Mróz) i Sowy (J. Mroczkowska), czyli dusz, które zostały skrzywdzone przez niego. Przychodzi prosić o jedzenie i picie, ponieważ jego kara polega na tym, że ptaki wydziobywały wszystko, co miał do jedzenia. Ostatnim duchem jest Pasterka Zosia (N. Niedźwiecka), która pojawia się, by prosić, żeby pobyć choć na chwilę na ziemi. W chórze wystąpili: M. Bieńkowska,T. Dawid, P. Dąbrowski, M. Duszak, O. Duszak, D. Gut, K. Kozłowski, K. Krajza, Gra aktorska wywarła duże wrażenie na publiczności. Kostiumy bohaterów wyglądały zjawiskowo.
Młodzież pracowała pod kierunkiem p. Ewy Wiśniewskiej przy współpracy wychowawcy - p. Edyty Orzoł.5
CHUDKOWIAKI na "DARCIU PIERZA"
Uczniowie, uczestniczący w zajęciach z dialektu kurpiowskiego, wzięli udział w XVII Regionalnym Przeglądzie Widowisk Przedstawiających Fragmenty z Życia Dawnych Kurpiów pt. "Darcie Pierza” w Lelisie. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu widowiska, ukazującego życie i obrzędy dawnych Kurpiów.
Grupa dialektowa z klasy II przygotowała widowisko "Między dzieciakami", zaś grupa z klas V-VIII - "U siana". Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, zajęli I i II miejsce. Dwóch uczniów z klasy II otrzymało wyróżnienie indywidualne: Jan Florek i Karol Kozłowski.Dziękujemy p. Jarosławowi Kraska za pomoc w przygotowaniu uczniów.
Gratulujemy naszym aktorom i życzymy kolejnych udanych przedsięwzięć.
Opiekunowie:
Ewa Wiśniewska
Marianna Orzoł4
ZAPUSTY NA KURPIACH
Dnia 03.02.2023r. uczniowie, uczęszczający na zajęcia dialektu kurpiowskiego, wzięli udział w Uroczystości Środowiskowej - ZAPUSTY NA KURPIACH. To cykliczna, coroczna impreza organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Chudku - CHUDKOWSKIE GOSPODYNIE. Uczniowie zaprezentowali się przed licznie przybyłą publicznością, wśród której nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, radnych, zaproszonych gości i twórców ludowych, w dwóch scenkach z życia dawnych Kurpiów. Grupa Dialektowa z klasy II przygotowała przedstawienie pt. „Między dzieciakami”, zaś Grupa Dialektowa z klas V-VIII - „U siana”. Gratulujemy naszym regionalistom wspaniałych występów.
Opiekunowie:
p. Marianna Orzoł
p. Ewa Wiśniewska82
Nasza szkoła zagrała z WOŚP
Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich - małych i dużych!
Nasza szkoła zagrała z WOŚP
W dniach 26. i 27. stycznia Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku włączyła się w kolejny, już 31., finał WOŚP. Jest to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku przypada na niedzielę 29. stycznia. Tym razem WOŚP grała pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”.
Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W jej przebiegu w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielu narządów, wstrząsu i śmierci. Jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów na świecie. Dla przeżycia chorego decydujące jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - najlepiej w ciągu pierwszej godziny.
W ramach 31. Finału WOŚP zaplanowano zakup urządzeń, aparatury i wyposażenia szpitalnych laboratoriów , które posłużą do szybkiego rozpoznawania sepsy u małych i dużych pacjentów, a tym samym ułatwią podjęcie skutecznego leczenia.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę funduszy na sprzęt ratujący życie w zagrożeniu sepsą. Dziękujemy szczególnie rodzicom za upieczenie przepysznych i okazałych ciast, ciastek i babeczek oraz dostarczenie ich do szkoły. Podziękowania kierujemy do uczniów, którzy prowadzili sprzedaż wypieków i do wszystkich, którzy je zakupili. Dziękujemy naszym wolontariuszkom, Annie Duszak i Julii Kozickiej, uczennicom klasy VIII, za zbieranie datków do puszek i tym, którzy te datki ofiarowali. Składamy serdeczne podziękowania za współpracę wychowawcom klas 1-8, a panu dyrektorowi Józefowi Kojtkowi za umożliwienie przeprowadzenia całej akcji.
Do zobaczenia za rok!
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
Joanna Szymczyk
Agnieszka Kraśniewska11
Dzień Babci i Dziadka
W dniu 20.01.2023r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku obchodziliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Uczniowie, specjalnie na tę uroczystość, przygotowali bardzo bogaty program artystyczny. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie, którzy wzięli udział w Konkursie Poetyckim „Wiersz dla Babci i Dziadka”. Przedstawili swoje utwory, które później wręczyli Babciom i Dziadkom.
Następnie uczniowie klas I-III przedstawili jasełka bożonarodzeniowe pt. „Pójdźmy wszyscy do Betlejem”.
Na zakończenie uczniowie z Koła Teatralnego „ MASKA” zaprezentowali swoim Babciom i Dziadkom „Legendę o warszawskim Bazyliszku”.
Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.
Na zakończenie nie zabrakło również gromkiego „Sto lat” i upominków, które zostały przygotowane i wręczone przez uczniów.
W trakcie uroczystości goście częstowali się kurpiowskimi wypiekami, które również przygotowali uczniowie na zajęciach z dialektu kurpiowskiego.
Dziękujemy Babciom i Dziadkom za przyjęcie zaproszenia i obecność na uroczystości oraz wszystkim osobom, które były zaangażowane w jej przygotowanie.Uroczystość przygotowali:
Jolanta Zera
Ewelina Sobiech
Agnieszka Kraśniewska
Urszula Szymczyk
Barbara Suchecka
Ewa Wiśniewska
Sylwia Kowalczyk
Marianna Orzoł
Edyta Orzoł
Renata Bogdańska52
Warsztaty kulinarne
Dnia 19 stycznia 2023r. uczniowie, uczestniczący w za jęciach z dialektu kurpiowskiego, wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Celem spotkania było pieczenie tradycyjnego, kurpiowskiego placka drożdżowego na poczęstunek z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Serdecznie dziękujemy p. Hani Grec –za pomoc w warsztatach kulinarnych.
Opiekunowie:
Marianna Orzoł
Ewa Wiśniewska3
Pójdźmy wszyscy do…Betlejem
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką wychowawców. Tym razem wystąpili najmłodsi uczniowie z klas I-III.
21 grudnia 2022r. w pięknie udekorowanej hali sportowej zebrali się uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami. Mali aktorzy przedstawili jasełka w wersji współczesnej. Innowacyjny sposób przekazu treści spowodował, że każdy z nas mógł chociaż na chwilkę „pójść do Betlejem” i snuć głębokie refleksje nad „cudem świętej nocy”.
Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Piękny występ wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Jasełka Bożonarodzeniowe zostały również przedstawione w kościele parafialnym w Obierwi w dniu 8.01.2023.
Opiekunowie:
Barbara Suchecka
Urszula Szymczyk
Agnieszka Kraśniewska
Renata Bogdańska26
Kiermasz Bożonarodzeniowy
W dniach 17.12.2022r. - 22.12. 2022r. w Szkole Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Chudku odbył się po raz trzeci Kiermasz Bożonarodzeniowy pod kierunkiem nauczyciela plastyki E. Niedźwieckiej - Równej. Aktywny udział w procesie tworzenia świątecznych ozdób wzięli uczniowie klas ,,0,, - 7. Na kiermaszu można było obejrzeć lub kupić: świąteczne stroiki, szopki bożonarodzeniowe, szydełkowe śnieżynki, ozdoby na drewnie i tace. W jarmarku uczestniczyli: pracownicy szkoły, uczniowie i nauczyciele.
9
Nagroda II stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu SKO
Nasza szkoła zdobyła Nagrodę II stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu SKO dla Szkół i Nauczycieli w edycji 2021/2022.
Nagroda została przyznana za kronikę, przygotowaną w postaci prezentacji multimedialnej, która obrazowała całoroczną pracę szkoły w ramach programu SKO.
Dziękujemy Panu Dyrektorowi Józefowi Kojtkowi oraz Pani Alinie Sadłowskiej - Dyrektor Banku PKO BP Oddział 1 w Kadzidle za zaangażowanie i pomoc w całoroczne działania.
Zapraszamy na naszego bloga: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/skochudek/
Opiekunowie SKO:
Jolanta Zera
Ewelina Sobiech
I miejsce w Ogólnopolskim, wakacyjnym konkursie fotograficznym ,,Cztery pory roku – lato z SKO’’
To już czwarta edycja Ogólnopolskiego, wakacyjnego konkursu fotograficznego ,,Cztery pory roku – lato z SKO’’ organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu. Co roku SKO - wicze z naszej szkoły biorą czynny udział w konkursach i promują Szkolna Kasę Oszczędności nie tylko w roku szkolnym, ale równie podczas letniego wypoczynku. Tak również i w tym, wysłaliśmy zdjęcia naszych SKO-wiczów wykonane w okresie wakacyjnym. Wzbudziły one zachwyt Komisji Konkursowej i tym samym jedno z nich należące do Wojciecha Obrębskiego zajęło I miejsce w kategorii dla klas 0-III, a trzy otrzymało wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach Szkolnych Kas Oszczędności.
Opiekunki SKOEwelina Sobiech
Jolanta Zera
Charytatywny kiermasz piernikowy
Aby wprowadzić szkolną brać w świąteczny nastrój, uczniowie należący do Szkolnej Kasy Oszczędności wraz z opiekunkami postanowili zorganizować Charytatywny kiermasz piernikowy. Smak i zapach ciasteczek oraz dyskretne dźwięki kolęd roztoczyły wokół wspaniałą atmosferę. Uczniowie mogli zakupić pierniczka i podarować go bliskiej osobie lub sprawić przyjemność sobie i zjeść ciacho na drugie śniadanie. Cały dochód ze sprzedaży pierników został przeznaczony na zakup pluszaków w ramach akcji ,,Podaruj pluszaczka dla dzieciaczka, które jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafiły do chorych dzieci ze szpitala oraz z Domu Dziecka ,,Korczakówka w Ostrołęce.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie!
Opiekunki SKO
Ewelina Sobiech
Jolanta Zera
TEATR POLSKI w WARSZAWIE dziękuje…..
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku włączyli się w akcję prowadzoną przez Teatr Polski w Warszawie. Zrobili coś dobrego, dzieląc się książkami.
Na stronie teatru czytamy:
„Po raz trzeci odwiedzaliśmy Domy Dziecka na Mazowszu w ramach projektu Teatr Polski Dzieciom. W tym roku scenariusz czytania inspirowany był „Małym Księciem”. Po czytaniach realizowaliśmy warsztaty - zapraszaliśmy dzieci i młodzież do wspólnego wymyślania wymarzonych planet, na których wszystko jest możliwe. Łącznie odwiedziliśmy dziewięć placówek: w Siedlcach, Ciechanowie, Jasieńcu Iłżeckim Dolnym, Izdebnie, Chotomowie, Kisielanach-Żmichach, Czernicach i Wyszogrodzie. Zawsze dbaliśmy o przygotowanie choćby drobnych upominków - słodyczy i książek.
Za zaangażowanie w zbiórkę książek pragniemy szczególnie podziękować:
Pani Agnieszce Wichrowskiej wraz z młodzieżą z Gąbina
Pani Ewie Wiśniewskiej i Pani Sylwii Kowalczyk wraz z młodzieżą z Chudka
Pani Barbarze Jankowskiej wraz z młodzieżą z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 13 w Warszawie
Pani Izabeli Gradowskiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Kościańskiej 2 w Warszawie
Pani Joannie Laprus
Dorocie Landowskiej i Elizie Borowskiej, aktorkom naszego Teatru
Za wzięcie udziału w czytaniach i warsztatach dziękujemy naszym aktorom i aktorkom:
Dorocie Landowskiej,
Marcie Alaborskiej,
Hannie Skardze,
Joannie Trzepiecińskiej,
Ewie Makomaskiej,
Elizie Borowskiej,
Ewie Domańskiej,
Antoniemu Ostrouchowi,
Michałowi Kurkowi,
Adamowi Biedrzyckiemu,
Jakubowi Kordasowi,
Krystianowi Modzelewskiemu,
Annie Siek, która uzupełniła nasze działania o warstwę muzyczną
Paulinie Chodnickiej, prowadzącej warsztaty
Justynie Kowalskiej - prowadzącej warsztaty i koordynatorce projektu.
Dziękujemy wszystkim za wspólne chwile".
Wyjazd do teatru na spektakl pt. „Opowieść wigilijna”
Uczniowie klasy V, VI, VII i Teatr „Maska” pod opieką nauczycieli: Józefa. Kojtek, Sylwii Kowalczyk i Ewy Wiśniewskiej w sobotę 17 grudnia br. udali się do teatru, aby obejrzeć spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Sztuka jest adaptacją ponadczasowej, popularnej na całym świecie książki autorstwa angielskiego powieściopisarza Charlesa Dickensa.
Aktorzy Teatru Dramatycznego im. T. Szaniawskiego w Płocku przedstawili skłaniającą do refleksji opowieść o przygodach Ebenezera Scrooge’a, który każde Święta Bożego Narodzenia spędza w łóżku, wychodząc z założenia, że na święta nie warto marnować czasu ani pieniędzy.
Pewnego zimnego, świątecznego wieczoru, kiedy Scrooge siedzi po skończonej pracy przed skąpo rozpalonym kominkiem, z miską taniej owsianki, odwiedza go duch jego zmarłego przyjaciela Marleya. Nieoczekiwany przybysz zapowiada przybycie trzech kolejnych duchów, dzięki którym Scrooge analizuje swoje postępowanie i próbuje zmienić przyszłość.
Opowieść wigilijna mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi. Nastrojowa muzyka, barwne kostiumy i subtelna scenografia spektaklu pozwoliły na połączenie realistycznego świata spowitego mgłą Londynu końca XIX wieku z przedświąteczna atmosferą bożonarodzeniową. Zaangażowani emocjonalnie widzowie towarzyszyli głównemu bohaterowi na niezwykłej drodze wewnętrznej przemiany i odkrycia, co w życiu jest naprawdę ważne oraz jakie jest prawdziwe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia.
Opiekunowie:
p. Józef Kojtek
p. Sylwia Kowalczyk
p. Ewa Wiśniewska
TEATR „MASKA” - ŚWIĄTECZNIE DLA UCZNIÓW Z KADZIDŁA
Z okazji zbliżających się świąt Teatr „Maska” zagrał dla uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I- III ze szkoły w Kadzidle. Swoim młodszym kolegom zaprezentowali spektakl „Bazyliszek”, który został niezwykle ciepło przyjęty. Młodych aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Opiekunowie i uczniowie dziękują p. H. Prusaczyk – dyrektor szkoły, za możliwość występu.
Opiekunowie:
p. Sylwia Kowalczyk
p. Ewa Wiśniewska9
MIKOŁAJKI Z „ BAZYLISZKIEM”
Z okazji Mikołajek uczniowie z Koła Teatralnego „ MASKA” zaprezentowali swoim kolegom „Legendę o warszawskim Bazyliszku”. W premierowym spektaklu widzowie poznali historię Bazyliszka. Tajemnicze przejścia, ślepe uliczki, strome schody, czeluście piwnic - oto nieznane zakamarki miasta, którymi aż do lochu przy Krzywym Kole docierają ciekawskie dzieci. Choć strach nie daje o sobie zapomnieć, to chęć odnalezienia skarbu, którego strzeże Bazyliszek, zdaje się większa od lęku. Wszystkim przyjdzie jednak za nią słono zapłacić. Cała nadzieja i ratunek w małej dziewczynce o imieniu Magda.
Była to dla młodych aktorów bardzo ważna konfrontacja ze szkolnymi kolegami. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.
W spektaklu Wystąpili:
Bazyliszek - Anna Duszak
Magda - Julia Kozicka
Marek - Julia Ścibek
Kwiaciarka - Anita Obrębska
Przekupka - Julia Kubeł
Szewc - Jakub Korzeniecki
Kobiety: Natalia Niedźwiecka, Amelia Gut
Rycerze: Zuzanna Daniłowicz, Helena Florek, Mateusz Kowalczyk, Cezary Majk, Dominik Prusik, Sebastian Syrowik, Oliwia Tumińska, Sandra Florek
Opiekunowie:
p. Sylwia Kowalczyk
p. Ewa Wiśniewska9
Archiwum Aktualności