• Teatr „ MASKA ‘’i „PIERWSZY KROK w POEZJĘ”

          • 18.05.2023r w Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Ostrołęce odbył się etap miejski Konkursu Recytatorskiego “Pierwszy krok w poezję”. Podczas obrad Komisji Konkursowej Teatr „ Maska „ zaprezentował się w spektaklu „ Bazyliszek”. Występ uczniów spotkał się z niezwykle ciepłym odbiorem. Gratulujemy naszym młodym aktorom .Dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie.

            Opiekun:
            1.p. S. Kowalczyk
            2.p. E. Wiśniewska
             

          • Ostrołęcki Konkurs Recytatorski Miejsce Urodzenia - eliminacje rejonowe

          • Dnia 18. 05.2023r. w Klubie “Oczko” Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe  41 Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego „ Miejsce Urodzenia”. Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej twórczości literackiej związanej z regionem Kurpiowszczyzny oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego. Każdy uczestnik prezentuje 2 utwory: prozę i utwór poetycki. Jeden z tekstów (poezja lub proza) treścią musi nawiązywać do naszego regionu lub musi być napisany przez twórcę związanego z Ziemią Kurpiowską.
            Naszą szkołę reprezentowała  Zuzanna Daniłowicz - uczennica klasy V, która w kategorii klas IV- VI , zajęła I miejsce.  
            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            Opiekun:
            p. E. Wiśniewska

          • Konkurs plastyczny ,,Przyroda, ptaki i zwierzęta w poezji Ks. J. Twardowskiego"

          • Po raz trzeci odbył się w SP im. Ks. J. Twardowskiego konkurs plastyczny ,,Przyroda, ptaki i zwierzęta w poezji Ks. J. Twardowskiego,,. W konkursie uczestniczyło 36 uczniów z kl. ,,0,, - 8, w tym 20 zostało nagrodzonych dyplomami i środkami plastycznymi. Organizatorem konkursu była E. Niedźwiecka - Równa, a w skład komisji weszły następujące osoby: J. Szymczyk, A. Kraśniewska i J. Zera.

          • Warsztaty plastyczne dla nauczycieli

          • W dniach 20 i 27 kwietnia 2023 roku w SP im. Ks. J. Twardowskiego w Chudku odbyły się po raz drugi warsztaty plastyczne dla nauczycieli pt. ,,Serce dla Mamy,, pod kierunkiem nauczyciela plastyki E. Niedźwieckiej - Równej. Uczestnicy warsztatów wykonywali i modelowali pudełko w kształcie serca, a następnie ozdabiali kolorowymi tkaninami i pasmanterią.

          • II Powiatowy Konkurs Piosenki Kurpiowskiej „Z pokolenia na pokolenie”

          • Dnia 26 kwietnia 2023r. w  Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Kurpiowskiej „Z pokolenia na pokolenie” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kadzidło. Konkurs odbył się w nowoczesnej sali widowiskowej w Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Mieczysława Mieszki w Kadzidle. 
            Celem zorganizowanego konkursu było zainteresowanie uczniów muzycznym dziedzictwem Kurpiów, prezentowanie dziecięcych umiejętności wokalnych, rozwijanie zainteresowań kulturą kurpiowską i zdolności muzycznych. W konkursie wzięły udział dzieci z powiatu ostrołęckiego z gmin: Kadzidło , Baranowo , Myszyniec , Olszewo Borki i Ostrołęki.
            Naszą szkołę reprezentowali: Liliana Święcicka – kl. II, Nadia Bałdyga – kl. II, Julia Ścibek – kl. VI, Kacper Syrowik – kl. VIII. Nadia Bałdyga i Julia Ścibek otrzymały wyróżnienia.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
            Opiekunowie:
            p. E. Wiśniewska
            p. M. Orzoł

          • WARSZTATY HAFTU KURPIOWSKIEGO

          • Dnia 28 kwietnia 2023r. uczniowie, w ramach zajęć z dialektu kurpiowskiego, wzięli udział w warsztatach haftu kurpiowskiego. Zajęcia poprowadziła p. Magdalena Majk, która tej trudnej sztuki uczyła się podczas warsztatów kurpiowskiego rękodzieła haftu i koronki w ramach projektu "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki" z ministerialnego programu: Dziedzictwo kulturowe - Kultura ludowa i tradycyjna, zadanie "Mistrz Tradycji". Pani Magdalena zaprezentowała nam swoje prace i pokazała, jak wykonać prosty ścieg . Tradycyjny haft kurpiowski jest skromny i delikatny. Zdobi się nim mankiety i kołnierzyki koszul męskich i kobiecych, współcześnie także obrusy, serwety, bieżniki.

            Dziękujemy p. Magdalenie za przeprowadzenie warsztatów.
            Opiekunowie:
            1.p. M. Orzoł
            2. p. E. Wiśniewska

          • Chudek sprzątał dla Polski

          • W ubiegłym tygodniu, tj. w dniach 17 – 21 kwietnia, więliśmy udział w akcji ekologicznej „Sprzątamy dla Polski”. Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami, wyposażeni w ochronne rękawiczki i worki na śmieci, wyruszyli w wyznaczony teren, żeby oczyścić go z widocznych odpadków i nieczystości. W działaniach uczestniczyły wszystkie klasy szkoły podstawowej oraz grupy przedszkolne. Ww. akcja była częścią obchodów Międzynarodowego  Dnia Ziemi, przypadającego na dzień 22 kwietnia, a jej główny cel stanowiło rozbudzanie wśród uczniów świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. 
            Opiekunowie SU
            Kraśniewska Agnieszka                                                                                                                                              Szymczyk Joanna

          • „MASKA” NA OSTROŁĘCKIM FESTIWALU KSIĄŻKI

          • Ostrołęcki Festiwal Książki to dwudniowe wydarzenie skupione wokół szeroko pojętej beletrystyki i najróżniejszych wydawnictw. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie, zarówno najmłodsi czytelnicy, młodzież i dorośli, fani science-fiction i kryminałów, komiksów i naukowych wydawnictw czy poradników. Można było kupić najnowsze wydania, zdobyć autograf autora, porozmawiać z wydawcą. Jednym z gości specjalnych festiwalu był Jarosław Kret - popularny prezenter pogody, autor książek podróżniczych.
            Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 12.00 przy Ratuszu. Potem wszyscy obejrzeli występ uczestników Studia Piosenki Metro. W bloku przeznaczonym dla dzieci najmłodsi obejrzeli spektakl "Bazyliszek" w wykonaniu naszych uczniów, grających w teatrze „Maska”. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Dziękujemy Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce za zaproszenie i możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością.
            Opiekunowie:
            1.p. Ewa Wiśniewska
            2.p. Sylwia Kowalczyk

          • Wizyta strażaków w szkole

          • 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Święto to jest wyrazem szacunku dla strażaków Rzeczypospolitej Polskiej, którzy na wezwanie stawiają się do służby. W tym wyjątkowym dniu, naszą szkołę odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Glebie.
             W spotkaniu uczestniczyły  grupy przedszkolne, uczniowie kl. I - III, IV, V. Dzieci  wysłuchały informacji o akcjach ratowniczo - gaśniczych, dowiedziały się jak trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Jednak szczególną atrakcją była możliwość  wejścia do wozu strażackiego . Wizyta gości wywołała wiele uśmiechu na twarzach dzieci. Spotkanie ze strażakami to kolejne spotkanie z cyklu "Poznajemy ciekawe zawody".
            Dziękujemy wszystkim Druhnom i Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Glebie za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć i z okazji święta składamy serdeczne podziękowania za poświęcenie i służbę w ratowaniu ludzkiego życia, zdrowia i mienia.  Życzymy samych sukcesów w życiu zawodowym.
            Pedagog szkolny
            Opiekunowie Samorządu Szkolnego

          • REGIONALIŚCI ZWIEDZAJĄ WARSZAWĘ

          • Dnia 22.04.2023 r. uczniowie z klas  IV-VII Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku, uczestniczący w zajęciach z dialektu kurpiowskiego, wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było odwiedzenie Interaktywnej Światowej Wystawy „Tutanchamon – Grobowiec i Skarby” oraz obejrzenie spektaklu „ Przygody Koziołka Matołka” w Teatrze Polskim. 
            Wystawę „Tutanchamon – Grobowiec i Skarby’’ mogliśmy zobaczyć na 3000 m2 w warszawskim Muzeum Nowa Praga. Była to niezwykła podróż w przeszłość, do czasów panowania jednego z ostatnich egipskich faraonów XVIII dynastii, Tutanchamona, syna słynnego Echnatona. Na wystawie poznaliśmy pełną przygód i zwrotów akcji historię odkrycia grobowca tego młodziutkiego władcy. Podziwialiśmy komory grobowca i skarby słynnego egipskiego faraona dokładnie tak, jak zobaczył je 100 lat temu Howard Carter. Rozbicie grobowca na sale i rozłożenie kaplic i sarkofagów na części pozwoliło nam   bardzo szczegółowo obejrzeć odtworzone eksponaty, w tym znaną na całym świecie złotą maskę pośmiertną Tutenchamona. Następnie udaliśmy się do Teatru Polskiego  na spektakl „Przygody Koziołka Matołka”. To wierna adaptacja komiksu Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza – pełna humoru nie z tej ziemi i niezwykłych zwrotów akcji. Przedstawienie to swego rodzaju musical. Koziołek przez swoje figle i nieroztropność nieraz wpada w tarapaty, ale śpiewająco i z wdziękiem zawsze potrafi wybrnąć z sytuacji. Chociaż nie jest najmądrzejszym zwierzątkiem na świecie, nie brakuje mu sprytu, śmiałości, ciekawości, uroku osobistego i poczucia humoru.
            Widowisko niezmiernie spodobało się uczniom. Późnym wieczorem, w dobrych humorach, pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę, wróciliśmy do domu.

            Opiekunowie:
            1.   Marianna Orzoł
            2.   Ewelina Sobiech
            3 .  Ewa Wiśniewska

          • Kurpiowskie Twarze ...

          • W dniu 21 kwietnia 2023r. w ramach zajęć dialektu kurpiowskiego uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatach z trudnej sztuki rzeźbiarstwa, które przeprowadził pan Kazimierz Nurczyk - miejscowy artysta, rzeźbiarz, społecznik. Podczas zajęć  uczniowie mogli chociaż na chwilę, poczuć się jak artyści. Osobiście przekonali się, jak z kawałka szarego mydła, przy pomocy odpowiednich narzędzi powstaje prosta figura - twarz człowieka. Prace, które wyszły spod „dłuta” uczniów, okazały się piękne. 
            Uczniowie wraz z nauczycielem bardzo dziękują panu Kazimierzowi Nurczyk za przeprowadzone zajęcia i p. E. Sadłowskiej za zaproszenie.
            Ewa Wiśniewska

          • Zbiórka elektrośmieci

          • 24 kwietnia 2023 r. na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka elektrośmieci. Mieszkańcy Chudka i okolic mogli się pozbyć niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem akcji było zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wszystkie elektrośmieci trafiają do profesjonalnych zakładów przetwarzania, gdzie odzyskuje się z nich cenne substancje i materiały: metale żelazne, nieżelazne, tworzywa sztuczne. Odzyskane w ten sposób surowce wykorzystywane są przy produkcji nowych urządzeń i produktów.  Każda osoba, która oddała zużyty sprzęt przyczyniła się do poprawy jakości naszego środowiska. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.
            Edyta Orzoł

          • Szlakiem Orła Białego

          • W dniach 14-16 kwietnia 2023r. 16 uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku wraz z opiekunami Józefem Kojtek i Waldemarem Żmudzińskim uczestniczyli w wycieczce rowerowej w Augustowie i okolicach. 
            Pierwszego dnia szlakiem rowerowym dookoła jeziora Sajno w drodze powrotnej wzdłuż Kanału Augustowskiego. W dniu 15 kwietnia wyjazd z nad jeziora Necko do początku Szlaku Orła Białego nad jeziorem Białym. Trasą Augustów przez Wojciech dookoła jeziora Studzienicznego, jeziora Białego i powrót nad najkrótszą rzekę żeglowną w Europie jaką jest Klonownica około 600-700m długości łącząca jezioro Necko i Białe. 
            Wymienione jeziora należą do pojezierza Suwalsko-Augustowskiego tworzą przepiękną bazę wypoczynkową wraz z miastem i kanałem Augustowskim. „Szlak Orła Białego” liczący około 75 km jest trasą rowerową wytyczoną przez pracowników lasów państwowych i wiedzie pętlą przez puszczę Augustowską. Początek na ul. Turystycznej nad jeziorem Białym i kończy się na tej samej ulicy – dawny tartak. Jadąc tym szlakiem mijaliśmy na kanale Augustowskim śluzę Swoboda, Przewieź, Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej, pomnik i dąb Jana Pawła II w Studzienicznej. Zachwycało wszystko wokół nas – przyroda, urbanistyka Kanału Augustowskiego wraz z oznakowaniem szlaku w kolorze flagi biało-czerwonej, gdyż historia Polski i tradycje patriotyczne są wątkiem przewodnim.  
            Uczestnicy wycieczki: 
                1. Anna Duszak kl. VIII
                2. Julia Kozicka kl. VIII
                3. Gabriela Kręciewska kl. VIII
                4. Wiktoria Kupis kl. VIII
                5. Emilia Duszak kl. VIII
                6. Oliwia Korzeniecka kl. VIII
                7. Kacper Syrowik kl. VIII
                8. Kacper Mróz kl. VII
                9. Kacper Kozłowski kl. VII
                10. Kacper Krajza kl. VII
                11. Bartosz Olk kl. VII
                12. Bartosz Florek kl. VII
                13. Dominik Kutryb kl. VII
                14. Piotr Dąbrowski kl. VII
                15. Mateusz Duszak kl. VII
                16. Oliwia Tomczak kl. I LO
            Opiekunowie: 
                1. Józef Kojtek 
                2. Waldemar Żmudziński  

          • Kiermasz Wielkanocny w Kolorach Wiosny

          • W dn. od 29 marca do 5 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Chudku odbył się po raz trzeci Kiermasz Wielkanocny w Kolorach Wiosny przygotowany przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczyciela plastyki E. Niedźwieckiej - Równej.
            Rodzice, pracownicy szkoły oraz osoby zainteresowane mogły obejrzeć i zakupić: stroiki wielkanocne, wianki świąteczne, łapacze snów i naczynia na słodycze.
            W pracach zastosowane zostały różnorodne techniki, takie jak: gipsowa koronka, kwiaty z bibuły i włóczki, masa papierowa, przestrzenna forma wianka z elementami wielkanocnymi, szydełkowa koronka. W ozdobach dominowały wiosenne kolory: biały, żółty, niebieski i zielony.
            W organizacji tego przedsięwzięcia zaangażowany był również nauczyciel biblioteki i j. polskiego Pani J. Szymczyk.

          • Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Zaufałem drodze wąskiej”

          • 29 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku odbyła się XIII edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Zaufałem drodze wąskiej” pod patronatem Wójta Gminy Kadzidło i Proboszcza Parafii Obierwia.
            Celem konkursu jest popularyzacja twórczości wybitnego współczesnego poety - Ks. Jana Twardowskiego. Była to wyjątkowa okazja nie tylko do krzewienia wśród dzieci i młodzieży piękna poezji, ale przede wszystkim zadumy nad twórczością religijną, wiarą, nadzieją i znaczeniem tych ponadczasowych wartości w życiu człowieka. Poezja księdza Twardowskiego jest drogowskazem, uczy miłości do Boga, do drugiego człowieka, do otaczającego nas świata.
            Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Wójt Gminy Kadzidło - p. Dariusz Łukaszewski. W konkursie wzięło udział 75 uczestników, reprezentujących szkoły z gminy Kadzidło, Lelis, Baranowo i Olszewo-Borki. Zdolności recytatorskie w poszczególnych grupach wiekowych oceniła komisja konkursowa w składzie: p. B. Załęska - przewodnicząca, p. M. Klimek, p. E. Pawłowska, p. K. Łaszczych - przewodnicząca, p. M. Gadomska, p. S. Kowalczyk. Różnorodność wykonywanych utworów pod względem tematycznym i formalnym - pozwala z satysfakcją stwierdzić, iż młodzież bardzo dobrze zna poezję, rozumie ją i potrzebuje jej. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania.
            Komisja w składzie: 
                • p. Bożena Załęska - przewodnicząca 
                • p. Ewelina Pawłowska
                • p. Monika Klimek 
                • p. Krystyna Łaszczych - przewodnicząca 
                • p. Sylwia Kowalczyk 
                • p. Małgorzata Gadomska
            oceniła uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych i przyznała nagrody: 

            W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 
            KL. O – III
            I miejsce:
                1. Jagoda Daniłowicz - klasa 0, „Największy”, opiekun - M. Tomczak, SP w Chudku
                2. Wojciech Obrębski - klasa 0, „Zaczekaj”, opiekun - M. Tomczak, SP w Chudku
                3. Maja Kamińska - klasa I, „Arka” - opiekun - G. Gąska, SP w Dylewie
                4. Jan Florek -klasa II, „Arka”, opiekun - U. Szymczyk, SP w Chudku
                5. Hanna Sobiech - klasa III, „Chrzest z Jordanie”, opiekun - K. Dziekońska, SP w Obierwi

            II miejsce
                1. Lena Kisiel - klasa I, „W kropki zielone”, opiekun - B. Choroszewska, SP w Obierwi 
                2. Izabela Tabaka - klasa II, „Ile słońca”, opiekun - U. Szymczyk, SP w Chudku
                3. Nikola Berk - klasa III „Tak”, opiekun - B. Suchecka, SP w Chudek

            III miejsce
                1. Zofia Szczepanek - klasa I, „Pytania”, opiekun - B. Choroszewska, SP w Obierwi
                2. Zuzanna Smolińska - klasa II, „Matka Boska z Warszawy”, opiekun - K. Dziekońska, SP w Obierwi
                3. Nadia Gasek - klasa III, „Życzymy”, opiekun - B. Suchecka, SP w Chudku

            Wyróżnienie otrzymują:
                1. Marcel Dziekoński - klasa I, „Nie rozdzielaj”, opiekun - B. Choroszewska, SP w Obierwi
                2. Julia Pokora - klasa I, „Na rękach”, opiekun - A. Kraśniewska, SP w Chudku
                3. Miłosz Gwara - klasa I, „Obiecanki cacanki”, opiekun - M. Wołosz, SP w Antoniach
                4. Amelia Drewnowska - klasa II, „Pierwsza Komunia”, opiekun - U. Szymczyk, SP w Chudku
                5. Gabriela Niedźwiedzka - klasa II, „Dwa osiołki”, opiekun - U. Szymczyk, SP w Chudku
                6. Izabela Duszak - klasa II, „Obiecanki cacanki”, opiekun - U. Szymczyk, SP w Chudku
                7. Lena Staśkiewicz - klasa III, „Ile słońca”, opiekun - B. Suchecka, SP w Chudku
                8. Bartosz Ścibek - klasa III, „O maluchach”, opiekun - B. Suchecka, SP w Chudku 

            W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 
            KL. IV – VI 
            I miejsce otrzymuje
                1. Filip Roziecki - klasa VI, „Gwiazdy”, opiekun - J. Gałązka, SP w Kadzidle
                2. Julia Ścibe - klasa VI, „Przebaczać”, opiekun - E. Wiśniewska, SP w Chudku

            II miejsce otrzymuje
                1. Zuzanna Daniłowicz - klasa V, „Oświadczyny”, opiekun - E. Wiśniewska, SP w Chudku
                2. Aleksander Zdunek - klasa IV, „Po awanturze”, opiekun - J. Markowska, SP w Kadzidle

            III miejsce otrzymuje
                1. Szymon Ślaski - klasa IV, „Więcej”, opiekun - M. Sędrowska, SP w Baranowie
                2. Julia Kubeł - klasa VI, „Boję się Twojej miłości”, opiekun - E. Wiśniewska, SP w Chudku

            Wyróżnienie otrzymują:
                1. Aleksander Wiktorowski - klasa VI, „Czekanie”, opiekun - U. Nalewajk, SP w Kadzidle
                2. Helena Florek - klasa V, „O diabłach i aniołach”, opiekun - E. Wiśniewska, SP w Chudku
                3. Anita Obrębska - klasa VI, „Samotność”, opiekun - E. Wiśniewska, SP w Chudku
                4. Małgorzata Rolka - klasa IV, „W klasie”, opiekun - A. Pędzich, SP w Antoniach 
                5. Ignacy Lendzioszek - klasa IV, „O nawróceniu”, opiekun - D. Wołosz, SP w Kadzidle


            W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
            KL. VII – VIII
            I miejsce otrzymuje
                1. Julia Kozicka - klasa VIII, „O nieobecnych”, opiekun - J. Szymczyk, SP w Chudku
             
            II miejsce otrzymuje
                1. Anna Duszak - klasa VIII, „Pytania”, opiekun - J. Szymczyk, SP w Chudku

            III miejsce otrzymuje
                1. Natalia Niedźwiecka - klasa VII, „Z pliszką siwą”, opiekun - E. Wiśniewska, SP w Chudku

            Wyróżnienie otrzymują:
                1. Maja Jaworska - klasa VII, „Ręce”, opiekun - A. Traczewska, SP w Dylewie
                2. Julia Mroczkowska - klasa VII, „Wielkanocny pacierz”, opiekun - E. Wiśniewska, SP w Chudku 
                3. Gabriela Kręciewska - klasa VIII, „Kiedy mówisz”, opiekun - J. Szymczyk, SP w Chudku 


            Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.

            Składamy serdeczne podziękowania sponsorom konkursu:
            Wójtowi Gminy Kadzidło
            Proboszczowi Parafii Obierwia
            Radzie Rodziców

          • „CHUDKOWIAKI” na Niedzieli Palmowej w Łysych

          • W ramach zajęć z dialektu kurpiowskiego uczniowie przygotowali palmy, które zgłosili do konkursu Palma Kurpiowska, organizowanego przez CKK w Kadzidle. Dnia 30 kwietnia br. w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbyło się podsumowanie tegoż konkursu, którego celem jest reaktywowanie i zachowanie tradycyjnych elementów i motywów we współczesnej plastyce obrzędowej związanej ze Świętami Wielkanocnymi.

            Drugi etap konkursu to - LIII Konkurs „ PALMA KURPIOWSKA ŁYSE 2023”. Wśród 85 palm zgłoszonych na konkurs –„ Chudkowiaki” otrzymali:

            W kategorii  zespołowej  dla szkół podstawowych:
            Grupa Dialektowa klasa II –wyróżnienie– opiekun p. E. Wiśniewska, p. U. Szymczyk
            Grupa Dialektowa klasa IV–V- wyróżnienie – opiekun p. M. Orzoł
            Grupa Dialektowa- VI- wyróżnienie - opiekun p. E. Wiśniewska
            Grupa Dialektowa – VII- wyróżnienie - opiekun p. E. Wiśniewska
            Klasa I- wyróżnienie- opiekun- p. A. Kraśniewska
            Klasa III- wyróżnienie- opiekun- p. B. Suchecka


            W kategorii  indywidualnej:
            Nadia Bałdyga klasa II - wyróżnienie –opiekun- p. E. Wiśniewska, p. U. Szymczyk

            Nasze  rękodzieło zostało poniesione podczas uroczystej procesji, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.

            Marianna Orzoł
            Ewa Wiśniewska

          • Klasa VIII na Forum Edukacyjnym 2023

          • W piątek 24.03.2023 w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyło się Forum Edukacyjne 2023. 
            Nie mogło na nim zabraknąć uczniów z naszej klasy VIII. Młodzież stoi przed jednym z najtrudniejszych wyborów życiowych: „Jaką wybrać szkołę? Jak ukształtować swoją przyszłość zawodową?”. 
            W rozwiązaniu tego dylematu niewątpliwie pomóc mogły rozmowy ze starszymi kolegami, którzy służyli informacjami dotyczącymi funkcjonowania wybranych przez nich szkół. . Dzieci poznały 
            też liczbę planowanych oddziałów i zajęć dodatkowych oraz zasad rekrutacji w szkołach 
            z powiatu ostrołęckiego. Wydarzeniu towarzyszyły koncerty, pokazy sztuk walki, wystawa sprzętu wojskowego i wytworów pracy uczniów
            Otwarcia imprezy dokonał prezydent Ostrołęki, Łukasz Kulik. Towarzyszyła mu m.in. Ewa Mielnicka, miss Polski z 2014 roku.
            Nasza wyprawa była częścią większego projektu wychowawczego, którego początkiem stała 
            się ubiegłoroczna wycieczka zawodoznawcza do Baranowa. Wtedy to uczniowie mieli okazję zobaczyć 
            od wewnątrz pracę piekarzy, policjantów, pocztowców i pracowników przetwórstwa mleczarskiego. Zwiedzaliśmy firmy znajdujące się na terenie miejscowości Baranowo (Piekarnię Sezam, Posterunek Policji, Pocztę Polską- Oddział w Baranowie, SM MLEKOVITA Oddział Produkcyjny Kurpie w Baranowie). Wszędzie byliśmy bardzo mile witani, za co serdecznie dziękujemy.
            Dodatkowo w klasie zajęcia doradztwa zawodowego prowadzi pani pedagog Monika Nosek, która 
            w ciekawy sposób pomaga uczniom odkryć swoje zainteresowania i predyspozycje do wykonywanego 
            w przyszłości zawodu. Mamy nadzieję, że dzięki takiemu wsparciu wybór właściwej szkoły będzie łatwiejszy.

            Wychowawca:
            Renata Bogdańska

          • SKO-wiczki Julia i Anita laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu SKO ,,Walentynka dla żyrafki Lokatki''

          • Na początku lutego Szkolna Kasa Oszczędności działająca w Szkole Podstawowej nr1 w Szprotawie, ogłosiła Ogólnopolski Konkurs pod hasłem „Walentynka dla Żyrafki Lokatki”. Konkurs ten miał na celu promowanie działalności SKO, rozwijanie i pobudzenie wyobraźni, kreatywności oraz fantazji uczniów, uchwycenie w pracach tematyki SKO/logo SKO, inspirowanie do aktywności twórczej oraz czerpanie radości z procesu tworzenia. Konkurs był skierowany dla uczniów należących do Szkolnej Kasy Oszczędności. Cieszył się ogromnym powodzeniem.

            Organizatorzy otrzymali 65 prac konkursowych. Wiele walentynek zostało nadesłanych z różnych miejsc Polski. Komisja konkursowa prace oceniała w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – uczniowie klas I-III, II kategoria – uczniowie klas IV-VI. Ocenie podlegały pomysłowość, estetyka pracy, zamieszczenia loga SKO, oryginalność, ogólne wrażenie artystyczne, dobór i wykorzystanie materiałów oraz wkład pracy. 

            Nasze SKO wysłało 7 prac, z których dwie znalazły się na podium. Julka Pokora  z kl. I zajęła II miejsce w kategorii kl. I-III, Anita Obrębska z kl. VI zaś zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI. Sko-wiczkom gratulujemy, a Organizatorom dziękujemy za docenienie naszych prac. 

            Opiekunki SKO
            Ewelina Sobiech
            Jolanta Zera

          • Z wizytą w Fabryce Pomysłów w Ciechanowie

          • W dniu 25 marca 2023r. uczniowie klas I-III uczestniczyli ponownie w niezwykłych i magicznych warsztatach świątecznych – tym razem zdobienia pisanek wielkanocnych. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z tradycjami okresu Świąt Wielkiejnocy oraz wykonywali własnoręcznie  pisanki – ozdoby wielkanocnego stołu. Dla dzieci była to niesamowita przygoda. Mieli wspaniałą zabawę, popisywali się swoimi zdolnościami podczas tworzenia własnych pisanek  używając mega zestawu brokatów i farb. Własnoręcznie wykonane pisanki, pięknie zapakowane zabraliśmy do domu. Kolejną atrakcją dla dzieci była sala zabaw z piłeczkami. Wiele emocji dostarczyła wszystkim również zabawa polegająca na rozbiciu piniaty, która zachwycała kolorami i kształtem. Najwspanialsze było to, że w jej wnętrzu znajdowała się masa słodyczy.
            To nie koniec wrażeń! Bardzo chcieliśmy zobaczyć ogromny Zamek Książąt Mazowieckich, który ma ponad 600 lat. Potężna budowla gotycka z dwiema basztami została wzniesiona za czasów księcia Siemowita III i pozostawała niezdobytą twierdzą, dopóki stacjonowali w niej rycerze. Jak wszystkie dawne zamki, kryje wciąż wiele tajemnic. Jednej z nich - miejsca ukrycia skarbu księcia Janusza I - strzeże straszliwy czarny pies, a właściwie rycerz przemieniony w groźne zwierzę przez alchemika. I nie jest to jedyna legenda związana z tym miejscem! Na pewno kiedyś tam wrócimy i dowiemy się więcej. Bardzo zadowoleni, ale i wyczerpani udaliśmy się na posiłek. Pełni świątecznych wrażeń i emocji, w doskonałych humorach wróciliśmy do domu.

            Opiekunowie:
            Barbara Suchecka
            Urszula Szymczyk 
            Agnieszka Kraśniewska
            Marta Anna Tomczak
            Sylwia Kowalczyk

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku
      • spchudek*kadzidlo.pl
      • -Aby wysłać maila poproszę wpisując adres zmienić gwiazdkę - * na małpkę - @
      • 297616684
      • Chudek 36, 07-420 Kadzidło Poland
      • ePUAP: /SPChudek/SkrytkaESP
    • Logowanie