• Narodowe Czytanie 2023

          • Dnia 11 września 2023r. odbyła się w naszej szkole akcja Narodowego Czytania, promująca czytelnictwo i klasykę polskiej literatury, która organizowana jest od 2012 roku pod patronatem pary prezydenckiej. Tegoroczną lekturą XII edycji było „Nad Niemnem”Elizy Orzeszkowej. Powieść  została wybrana z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku.
            W atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazywprowadzili słuchaczy uczniowie klas IV- VIII : N. Berk, W. Niedźwiecka, Z. Tabaka, Z. Daniłowicz, F. Berk, K. Gut, J. Bobieńska, K. Duszak, M. Niedźwiecki, Ł. Malon, A. Obrębska, J. Ścibek, M. Kowalczyk, J. Korzeniecki, N. Niedżwiecka. Zaproszenie na uroczystość przyjęli p. Kazimierz Nurczyk, p. Elżbieta Sadłowska i p. Agata Bączek. 
            Dziękujemy za to, że mogliśmy zanurzyć się na chwilę w świat powieści pozytywistycznej. 
            Opiekunowie:
            p. Ewa Wiśniewska
            p. Joanna Szymczyk

          • UCZNIOWIE ZE SZKOŁY W CHUDKU NA WYCIECZCE W TATRACH

          • W dniach 24.06.- 01.07. 2023r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku wraz z opiekunami p. J. Kojtek, p. B. Suchecką,p. E. Wiśniewską i p. A. Kraśniewską wzięli udział w wycieczce do Małego Cichego/k. Zakopanego. Swoją podróż rozpoczęli od zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce. W trakcie zwiedzania odwiedzili m.in.: Komorę Mikołaja Kopernika, Komorę Michałowice, Komorę Józefa Piłsudskiego oraz Kaplicę św. Kingi.
            Następnego dnia wycieczkowicze udali się do kościoła na Pęksowym Brzyzku, gdzie wzięli udział we Mszy św. Później wyruszyli na pieszą wędrówkę przez Dolinę Białego – Czerwoną Przełęcz, zdobyli Sarnią Skałę (1377m n.p.m.)i wrócili Doliną Strążyską do Zakopanego.
            Kolejny dzień również obfitował w atrakcje. Rankiem wyruszyli do Pienińskiego Parku Narodowego, przez który  przepływa rzeka graniczna, o charakterze górskim. Wzięli udział w spływie pontonami przełomem Dunajca (rafting). Dla bezpieczeństwa zostali wyposażeni w kaski i kamizelki ratunkowe.
            We wtorek wędrowali Doliną Kościeliską do schroniska na Hali Ornak. Ochotnicy przeszli  jaskinie: Raptawicką i Mylną oraz Wąwóz Kraków  do Smoczej Jamy.
            Rankiem, następnego dnia wszyscy wyruszyli nad Czarny Staw Gąsiennicowy,1624m n.p.m., który należy do najpiękniejszych i największych jezior tatrzańskich malowniczej Doliny Gąsiennicowej. Panoramy, jakie mogli tego dnia podziwiać uczestnicy były rewelacyjne. W zwierciadlanej powierzchni Czarnego Stawu odbijały się malowniczo okoliczne turnie: Kościelca, Granaty, Kozi Wierch, Kozia Przełęcz. Po krótkim odpoczynku w otoczeniu monumentalnych szczytów grupa udała się w drogę powrotną do Kuźnic.
            W czwartek kolejna wyprawa w góry. Uczestnicy zdobyli Wielki Kopieniec. W piątek Tatry Wysokie. Wędrówkę rozpoczęli Doliną Białki. Przy Wodogrzmotach Mickiewicza  część grupy poszła Doliną Roztoki do przepięknej Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę do Morskiego Oka, druga grupa bezpośrednio dotarła.
            W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Kraków. Zwiedzili Wawel, gdzie podziwiali komnaty królewskie, Katedrę i znajdujące się w niej groby. Wspinali się na wieżę, aby obejrzeć Dzwon Zygmunta. Następnie przeszli na rynek. Tam zwiedzili Kościół Mariacki oraz wysłuchali sławnego hejnału. 
            Uczniowie wraz z opiekunami dziękują Wójtowi Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

            Opiekunowie wycieczki:
            p. Józef Kojtek
            p. B. Suchecka
            p. Ewa Wiśniewska 
            p. A. Kraśniewska

          • II LETNIA SZKOŁA TEATRU

          • dniach 25- 27 lipca 2023r. uczniowie z Koła Teatralnego „MASKA” ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku wzięli udział w II LETNIEJ SZKOLE TEATRU 2023”, która została zorganizowana przez Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu i Gminę Kadzidło. W warsztatach wzięły również udział dzieci i młodzież z grupy teatralnej „Mimo Wszystko”, działającej przy RCKK w Myszyńcu oraz dzieci i młodzież z Dziecięcego Teatru Amatorskiego „Niewidzialni” z Klubu „Oczko” OCK w Ostrołęce. Podczas trzech dni warsztatów teatralno- cyrkowych, które prowadziła p. Paulina Chodnicka i p. Wiktor Żongler m. in.: z żonglerki, rolla bola, talerzy cyrkowych, diabol, szukano odpowiedzi na pytanie: jak skutecznie łączyć praktyki teatralne z innymi praktykami uważności.To był bardzo twórczy czas. 

            Uczniowie wraz z opiekunami dziękują Wójtowi Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

            Opiekunowie:
            p. E. Wiśniewska
            p. S. Kowalczyk

          • Zakończenie roku szkolnego

          • Dnia 23.06. 2023 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Przy dźwiękach poloneza uczniowie klasy ósmej wkroczyli na halę, gdzie czekali na nich nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Przedstawiciele klasy ósmej wraz z wychowawcą oddali hołd patronowi ks. Janowi Twardowskiemu składając kwiaty przed portretem patrona i zapalając znicz.
            Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie symboli szkoły młodszym uczniom z klasy 7. Następnie głos zabrał pan dyrektor Józef Kojtek i wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. Wręczenie świadectw, dyplomów i nagród przez pana dyrektora i wychowawców zakończyło część oficjalną uroczystości. Uczniowie klasy ósmej zaprezentowali swoje umiejętności recytując, śpiewając a nawet tańcząc. W ten sposób podziękowali panu dyrektorowi, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata, zdobytą wiedzę, życzliwość i troskę. Nie zapomnieli także podziękować swoim rodzicom za miłość 
            i wsparcie. Pamiętając, że „nadzieja- to czas bez pożegnań”, pełni ufności wyruszyliśmy ku nowym wyzwaniom z radością witając wakacje.

            Wychowawca klasy ósmej
            Renata Bogdańska

          • Wycieczka rowerowa uczniów klasy V i VI

          • Dnia 31 maja 2023 r. uczniowie z klasy V i VI wybrali się na wycieczkę rowerową do Baranowa. Celem wycieczki było zwiedzanie zakładu mleczarskiego „Mlekovita”. Na            początku obejrzeliśmy prezentację multimedialną, z której dowiedzieliśmy się,  jak działa zakład. Mlekovita produkuje sery twarde, których produkcji przyjrzeliśmy się i posmakowaliśmy. Dowiedzieliśmy się, gdzie trafia mleko dostarczane od rolników oraz, co jeszcze oprócz sera „Cheddar”, produkuje się w zakładzie.  Zobaczyliśmy, w jaki sposób pakowane są bloki sera żółtego, czy pyszny twarożek.
            Wyjazd  był dobrą okazją do integracji klas oraz promocji aktywnego i zdrowego wypoczynku. 
            Opiekunowie:
            Ewelina Sobiech
            Marianna Orzoł

          • Wycieczka rowerowa klasy II

          • W dniu 14-06-2023r. uczniowie z klasy II wraz z opiekunami udali się na wycieczkę rowerową do Obierwi. Jednocześnie utrwalili przepisy ruchu drogowego podczas jazdy rowerem. Dzieci odwiedziły Pizzerię Fantazja, gdzie wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Poznały kolejne etapy wykonania pizzy, składniki potrzebne do jej przygotowania oraz obejrzały specjalny piec do jej wypieku. Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami. Smarowały sosem pomidorowym, a następnie układały ulubione produkty. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.
            Bardzo dziękujemy paniom z Pizzerii Fantazja za wspaniałe warsztaty oraz miłą i życzliwą atmosferę.
             
            Opiekunowie:

            Urszula Szymczyk
            Sylwia Kowalczyk
            Ewa Duszak- rodzic

          • Przyjemne z pożytecznym teatrze lalkowym

          • Dnia 19 czerwca (poniedziałek) odbyła się wycieczka do Łomży do Teatru Lalki i Aktora. Uczestnikami wydarzenia byli członkowie Koła Artystycznego oraz aktorzy Szkolnego Teatru Kukiełkowego „Jaś i Małgosia”.  Uczniowie obejrzeli przedstawienie o tematyce profilaktycznej pt. „Karius i Baktus”, a następnie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na temat pracy aktora- animatora kukieł w teatrze.

            Organizatorami i opiekunami wycieczki były Joanna Szymczyk i Elżbieta Niedźwiecka-Równa.

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • W dniu 16.06.2023r. uczniowie klas VII i członkowie Koła Teatralnego „Maska” wraz z opiekunami: panem  dyrektorem J. Kojtek, p. E. Orzoł, p. S. Kowalczyk i p. E. Wiśniewską wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki była wizyta w Studio Buffo, gdzie obejrzeliśmy musical Romeo i Julia na podstawie dramatu „Romeo i Julia” Williama Szekspira, w reżyserii Janusza Józefowicza. Tematem musicalu jest młodzieńcza i nieugięta miłość, która napotyka bezwzględność komercyjnego świata rodziców, pochłoniętych swoimi sprawami.
            Spektakl był niewątpliwie ciekawym doświadczeniem. Wspaniała muzyka, niesamowite efekty specjalne, padający deszcz na scenie, sprawiły, że oglądaliśmy ten musical z zaparty tchem.
            Następnie udaliśmy się do Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie  mogliśmy podziwiać  unikalne, stare rowery, drewniane narty, sanki w tym bobsleje, kajak, którym pływał niegdyś Karol Wojtyła, pierwszy gokart Roberta Kubicy i wiele innych. Pani przewodnik zapoznała nas również z historią Igrzysk Olimpijskich, przedstawiła  dzieje sportu od antycznej Grecji, poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX wiek) oraz początki sportu w Polsce (XIX/XX wiek) do współczesności. Późnym wieczorem, w dobrych humorach, pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę, wróciliśmy do domu.
            Opiekunowie:
            p. J. Kojtek
            p. E. Orzoł
            p. S. Kowalczyk
            p. E. Wiśniewska

          • Z wizytą w Płocku

          • W dniu 03-06-2023r. uczniowie z klas I-III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Płocka. Dzieci zwiedziły Miejski Ogród Zoologiczny położony na wysokiej skarpie wiślanej. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że uczniowie atrakcyjnie wykorzystali czas na świeżym powietrzu oraz poznali wiele gatunków zwierząt. Następnie udaliśmy się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego na spektakl "Królewna Śnieżka". Była to ich pierwsza wizyta w teatrze, toteż z ogromnym zainteresowaniem oglądali przedstawienie. 
            O godzinie 20.00 zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy na plac szkoły w Chudku.
             
            Opiekunowie:
            Urszula Szymczyk
            Agnieszka Kraśniewska
            Barbara Suchecka
            Ewa Wiśniewska
            Sylwia Kowalczyk

          • Nagroda I stopnia w konkursie „SKO Blog Miesiąca” dla Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku

          • zkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku znalazła się w grupie laureatów kwietniowej edycji w konkursie „SKO Blog Miesiąca”, zdobywając nagrodę I stopnia (oraz gwarantowaną nagrodę II stopnia). Tematem przewodnim w tej edycji była ekologia.

            Dziękujemy Panu Józefowi Kojtek, Dyrektorowi Szkoły oraz Pani Alinie Sadłowskiej, Dyrektor Banku PKO BP Oddział 1 w Kadzidle  za pomoc w realizacji zadań. Dziękujemy również wszystkim SKO-wiczom i ich rodzicom  za wsparcie i zaangażowanie w działania naszego szkolnego bloga.

            Zapraszamy na bloga: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/skochudek/

            Opiekunowie SKO:
            Jolanta Zera​
            Ewelina Sobiech

          • Spotkanie z Dyrektorem Banku PKO BP

          • Dnia 06.06.2023r. Pani Alina Sadłowska - Dyrektor Banku PKO BP Oddział 1  w Kadzidle przeprowadziła w naszej szkole  zajęcia dla uczniów z klasy II  „ Podejmij wyzwanie -oszczędzaj!” oraz dla uczniów z klasy III „Mój plan oszczędzania”. Na tych zajęciach uczniowie kl. II  doskonalili  umiejętności racjonalnego gospodarowania własnymi środkami finansowymi, planowania dochodów i wydatków. Dowiedzieli się, jak oszczędzać na cele krótko- i długoterminowe i inwestować.  Natomiast uczniowie kl. III opracowali własny plan oszczędzania na dłuższy czas, na przykład na dwa, cztery, sześć miesięcy lub cały rok. Pani Dyrektor przeprowadziła również zajęcia dla uczniów klasy IV „Bankowanie przez Internet”  oraz dla klasy V „Co mogę zrobić w serwisie internetowym na przykładzie serwisu PKO Junior?”. W trakcie lekcji uczniowie kl. IV dowiedzieli się, że  wchodząc na specjalną stronę internetową banku lub aplikację w tablecie czy telefonie komórkowym, wpisujemy dane potrzebne do zalogowania się i otrzymujemy w ten sposób dostęp do swojego konta internetowego oraz możliwość wykonywania różnych czynności związanych z naszymi pieniędzmi. Przez Internet możemy zazwyczaj dokonać wielu takich samych operacji, co w oddziale banku – na przykład sprawdzić stan konta, wysłać przelew lub założyć lokatę. Takie „bankowanie” jest bardzo wygodne. Możemy przecież połączyć się z naszym bankiem w dowolnym miejscu i czasie, jeśli tylko mamy urządzenie podłączone do Internetu. Uczniowie  kl. V dowiedzieli się jakie operacje może wykonać użytkownik konta w serwisie internetowym PKO Junior. 
            Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki przywiezione przez naszego gościa. Dziękujemy pani Alinie Sadłowskiej za ciekawe spotkanie.
            Opiekunowie SKO
            Jolanta Zera
            Ewelina Sobiech

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: „Moje rozumienie Dekalogu”

          • Dnia 13.06.2023 r. pan dr Józef Kojtek wraz z wychowawcą Barbarą Suchecką i nauczycielem religii Renatą Bogdańską wręczyli nagrody uczestnikom konkursu plastycznego pod hasłem: „Moje rozumienie Dekalogu”. W konkursie brali udział uczniowie klasy trzeciej, którzy w tym roku przygotowywali się do Pierwszej Komunii Świętej. Celem konkursu było pogłębienie znajomości Dziesięciu Przykazań i dokonanie własnej interpretacji jednego z nich.
            Komisja w składzie: Barbara Suchecka i Renata Bogdańska przyznała następujące miejsca:

                1. Lena Staśkiewicz- 1 miejsce.
                2. Nadia Gasek- II miejsce.
                3. Mikołaj Kręciewski- II miejsce.
                4. Nikola Berk- III miejsce.
                5. Krzysztof Bobieński- wyróżnienie.

            Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu:
            Renata Bogdańska
            Komisja konkursowa: 
            Barbara Suchecka
            Renata Bogdańska
            Fundator nagród:
            Komitet Rodzicielski SP im. Ks. Jana Twardowskiego
            Renata Bogdańska

             

          • Przekroczyć próg nadziei

          • W poniedziałek 12 czerwca w Zespole Placówek Oświatowych w Dylewie odbył się po raz 18 konkurs recytatorski pod hasłem „Przekroczyć próg nadziei”. Celem konkursu jest popularyzowanie wartościowej i jednocześnie niełatwej twórczości Św. Jana Pawła II - Karola Wojtyły. Szkołę w Chudku reprezentowało siedem uczennic klas IV - VIII, spośród których  zostały nagrodzone: Julia Ścibek kl. VI - 2. miejsce („Miłość”), Natalia Niedźwiecka kl. VII - 3. miejsce („Źródło”),, Wiktoria Niedźwiecka kl. IV - wyróżnienie („Po prostu papież”) i Julia Kozicka kl. VIII - wyróżnienie („Dzieci”). Laureatom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów na niwie recytacji.

            Opiekunowie konkursu: 

            Szymczyk Joanna

            Wiśniewska Ewa

          • Warszawski Festiwal Teatralny Młodych edycja 2023

          • Koło Teatralne „MASKA” wzięło udział w Warszawskim Festiwalu Teatralnym Młodych 2023. Który zorganizowany został przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Grupa znalazła się w ścisłym finale, do którego została zakwalifikowana po obejrzeniu przez komisję konkursową nagranego spektaklu „Bazyliszek”. Dnia 31 maja 2023r. na scenie Teatru Stara Prochownia Koło Teatralne „MASKA” zaprezentowało swój spektakl. Wśród 7 teatrów w kategorii dziecięcej z Warszawy i Mazowsza zajęli III miejsce.
            Serdecznie gratulujemy młodym aktorom tak wielkiego wyróżnienia.
            Dziękujemy Wójtowi Gminy Kadzidło - p. Dariuszowi Łukaszewskiemu za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

            Opiekunowie:
            p. Sylwia Kowalczyk
            p. Ewa Wiśniewska

          • Uroczystość Dnia Matki

          • W dniu 26.05.2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki, na którą uczniowie zaprosili najważniejsze osoby w swoim życiu – mamy. 
            Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły, który podziękował zaproszonym mamom za trud włożony w wychowanie dzieci oraz złożył życzenia. Następnie uczniowie kl.I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego dzieci 6-letnich zaprezentowały się w montażu słowno – muzycznym. Tym samym wyrazili swą miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość. Nie zabrakło tradycyjnego ,,sto lat”, własnoręcznie wykonanych laurek, kolorowych kwiatów z bibuły oraz słodkiego poczęstunku. Cała uroczystość upłynęła w niezwykle miłej atmosferze. 
            Opiekunowie:

            Barbara Suchecka
            Urszula Szymczyk
            Agnieszka Kraśniewska
            Marta Tomczak

          • Święto Mamy

          • Z okazji święta Mamy dnia 30 maja grupy przedszkolne "Sówki" oraz "Mali Odkrywcy" przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny oraz upominki. Wierszami, piosenkami oraz tańcem dzieci podziękowały swoim mamusiom i tatusiom za ich miłość. Występom towarzyszyło wiele emocji. Dziękujemy rodzicom za przybycie, życzliwość i ciepłe słowa.

            Magdalena Gers
            Monika Nosek

          • Zajęcia z pierwszej pomocy

          • Dnia 31 maja gościliśmy w naszej szkole Panią Karolinę Kurzac  strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Glebie. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dowiedziały się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pani Karolina demonstrowała sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionym przez siebie fantomie. Później najdzielniejsze przedszkolaki oraz uczniowie klas starszych próbowali same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem Pani Karoliny. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. 
            Bardzo dziękujemy Pani Karolinie za wspaniałe zajęcia.
             Monika Nosek

          • Spotkanie z doradcą zawodowym

          • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu warsztatowym z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Głównym celem spotkania była analiza informacji na temat systemu edukacji, rynku pracy oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat ich umiejętności i kompetencji zawodowych. Dziękujemy pani Annie Szczubełek za przeprowadzenie interesujących zajęć.

            Monika Nosek

          • Zajęcia z leśnikiem

          • 11  maja 2023 r. odbyły się zajęcia uczniów klasy czwartej i piątej z Panią leśnik Nadleśnictwa Myszyniec – Katarzyną Biedulską.  W czasie tego spotkania uczniowie  poznali najgroźniejsze zwierzęta  świata i Polski. Dowiedzieli się, jak należy się zachować podczas spotkania z nimi oraz w jaki sposób udzielić  pierwszej pomocy w przypadku obrażeń.  W drugiej części spotkania Pani Kasia przybliżyła uczniom tajniki zawodu leśnika. Była też okazja do zadawania licznych pytań i uzyskania fachowych odpowiedzi. 
            Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody
            Edyta Orzoł

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku
      • spchudek*kadzidlo.pl
      • -Aby wysłać maila poproszę wpisując adres zmienić gwiazdkę - * na małpkę - @
      • 297616684
      • Chudek 36, 07-420 Kadzidło Poland
      • ePUAP: /SPChudek/SkrytkaESP
    • Logowanie