W niedzielę 4 sierpnia o godzinie 15.00 w Wiejskim Domu Kultury rozpoczął się festyn, na który mieszkańców zaprosił Wójt Gminy Kadzidło, sołtys, radna, KGW Chudkozionki oraz Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle. Przed uczestnikami zaprezentowali się również uczniowie naszej szkoły: Jan Florek z klasy III w gadce Leszka Czyża „O zźerzakach” i Julia Ścibek z klasy VII w pieśni kurpiowskiej pt.: „W moim ogródecku”.Gratulujemy im pięknego występu.
Opiekunowie:
Urszula Szymczyk
Ewa Wiśniewska
Niedziela na wsi w Chudku
LETNIA SZKOŁA TEATRU
W dniach 29 - 31 lipiec 2024r. w Cuplu odbyła się III edycja Letniej Szkoły Teatru, w której wzięli udział uczniowie z Koła Teatralnego „MASKA” ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku, z grupy teatralnej „Mimo Wszystko” działającej przy Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu oraz z Dziecięcego Teatru Amatorskiego „Niewidzialni” z Klubu „Oczko” OCK w Ostrołęce. Podczas trzydniowych warsztatów teatralnych, które prowadzili Paulina Staniaszek - aktorka, pantomimistka, improwizatorka, maskmakerka; Szymon Cieślak - fotograf, operator kamery, grafik; Karol Sławek – aktor teatralny i filmowy, arteterapeuta, uczestnicy uczyli się budowania postaci i charakterystyczności ciała. Zanurzyli się w świat scenicznego wyrazu za pomocą ruchu i własnoręcznie wykonanych form lalkowych. Przez trzy dni młodzi adepci sztuki teatralnej rozwijali swoje umiejętności aktorskie, ucząc się, jak wyrażać emocje i opowiadać historie za pomocą ciała, ruchu i gestu.
Opiekunowie i uczniowie dziękują p. Annie Śniadach – Wójt Gminy Kadzidło za wsparcie finansowe Letniej Szkoły Teatru.
Opiekunowie:
Ewa Wiśniewska
Sylwia Kowalczyk
UCZNIOWIE ZE SZKOŁY W CHUDKU NA WYCIECZCE W TATRACH
W dniach 22- 30.06.2024r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku wraz z nauczycielami p. J. Kojtek i p. E. Wiśniewską i rodzicami wzięli udział w wycieczce do Murzasichla/k. Zakopanego. Swoją podróż rozpoczęli od zwiedzania Wadowic, rodzinnego miasta Karola Wojtyły. Na początku odwiedzili Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie zobaczyli chrzcielnicę, w której ochrzczono Św. Jana Pawła II. Następnie udali się do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Następnego dnia wycieczkowicze udali się do kościoła na Krzeptówkach. Sanktuarium zostało zbudowane jako wotum wdzięczności górali za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu w 1981 roku. Po wizycie na Krzeptówkach, wyruszyliśmy na Nosal – 1206m n.p.m. Widoki ze szczytu były niesamowite –podziwiali panoramę Zakopanego oraz otaczające góry. W poniedziałek młodzież wyruszyła na pieszą wędrówkę z Palenicy Białczańskiej do Wodogrzmotów Mickiewicza, Doliną Roztoki przy wodospadzie Siklawa, do Doliny Pięciu Stawów Polskich – 1625m n. p. m. Kolejny dzień wycieczki - to wspaniała wyprawa górska, zakończona wielkim sukcesem - Giewont - 1894m n.p.m. - został zdobyty. Druga grupa zdobyła szczyt w Tatrach Zachodnich – Grześ – 1653m n.p.m.
Rankiem, następnego dnia wszyscy wyruszyli nad Czarny Staw Gąsiennicowy - 1624m n.p.m., który należy do najpiękniejszych i największych jezior tatrzańskich malowniczej Doliny Gąsiennicowej. Kolejnego dnia z powodu niesprzyjającej aury program został zmieniony. Wycieczkowicze zwiedzili Dolinę za Bramką i Dolinę ku Dziurze zakończoną jaskinią. Spacerując „Żelazną Drogą” pod Reglem Dolnym zwiedzili skocznie narciarskie oraz obserwowali skoki treningowe narciarek.
W piątek wędrowali Doliną Kościeliską. Przeszli Jaskinię Mroźną oraz Wąwóz Kraków do Smoczej Jamy. Wieczorem zaś mogli zrelaksować się w Termach Chochołowskich. Przedostatniego dnia udali się na spływ Dunajcem tratwami flisackimi przez malowniczy, wąski przesmyk górski Dunajca w Pienińskim Parku Narodowym.
W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Kraków. Mieli zaszczyt uczestniczyć we Mszy Świętej w Kaplicy Zygmuntowskiej, która jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego i historycznego w Polsce. Po nabożeństwie mieli okazję zwiedzić katedrę oraz podziwiać grobowce królewskie.
Uczniowie wraz z opiekunami serdecznie dziękują pani Marii Skupień – przewodnikowi górskiemu za profesjonalne prowadzenie i opiekę podczas wycieczki w Tatry, rodzicom za współorganizowanie i udział w wycieczce, p. Annie Śniadach Wójt Gminy Kadzidło za wyrażenie zgody za możliwość wsparcia finansowego przez szkołę w Chudku.
Kierownik wycieczki: Józef Kojtek30
Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 odbyła się 21 czerwca 2024r. o godzinie 9:00. Miała ona wyjątkowy charakter ze względu na oficjalne pożegnanie absolwentów, uczniów klasy ósmej. Poprzedniego dnia posadzili oni drzewa – brzozę i klon na placu szkolnym. Towarzyszył im dyrektor szkoły, wychowawczyni oraz przewodnicząca Rady Rodziców Anna Gadomska. Akcja ta była wspaniałą okazją do podkreślenia więzi łączących ósmoklasistów, za chwilę już absolwentów, ze szkołą. Symbolizuje pewną trwałość wokół przemijającej rzeczywistości.
Na uroczystości zakończenia roku szkolnego gościliśmy Panią Wójt Gminy Kadzidło Annę Agnieszkę Śniadach. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klasy ósmej. W tym tak ważnym dla nich dniu, zwrócili się do wszystkich, słowami Patrona – Księdza Jana Twardowskiego – wspaniałego człowieka, księdza i poety, który w tak piękny sposób mówił o najważniejszych wartościach: człowieku, wierze, nadziei i miłości. Były też słowa podziękowania dla pana dyrektora, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Przedstawiciele klasy ósmej wraz z wychowawcą oddali też hołd ks. Janowi Twardowskiemu składając kwiaty i zapalając znicz przed tablicą pamiątkową poświęconą Patronowi szkoły.
Jednym z punktów uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły uczniom z klasy 7. Głos zabrał pan dyrektor Józef Kojtek i Wójt Gminy Kadzidło Anna Agnieszka Śniadach. W ich słowach nie zabrakło wspomnień, podsumowań, podziękowań i życzeń na przyszłość.
Podczas uroczystości nagrodzono też uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Były też nagrody za wzorową frekwencję, aktywność na rzecz szkoły i środowiska, konkursy oraz osiągnięcia sportowe. Za całoroczny trud i zaangażowanie wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz upominki od Pani Wójt.
Pamiętając, że: „Każdy koniec daje szansę na nowy początek” rozpoczynamy wakacje. Miłego i bezpiecznego wypoczynku.Wychowawca klasy VIII: Edyta Orzoł
Lista wyróżnionych i nagrodzonych uczniów:
Kl. I
1. Jagoda Daniłowicz
2. Filip Bogdański
3. Wojciech Obrębski
4. Laura Święcicka
5. Zofia Kardas
6. Amelia Dawid
7. Amelia Nasiatka
8. Kalina Mróz
9. Natalia Murach
Kl. II
1. Wiktoria Grzyb
2. Julia Pokora
3. Aleksander Symołon
4. Marta Bogdańska
Kl. III
1. Oliwia Archacka
2. Nadia Bałdyga
3. Izabela Duszak
4. Amelia Drewnowska
5. Jan Florek
6. Karol Kozłowski
7. Gabriela Niedźwiedzka
8. Liliana Święcicka
9. Paweł Sakowski
10. Marcel Olk
Kl. IV
Świadectwo z wyróżnieniem:
1. Nadia Gasek wzorowe 5,7
2. Adam Kubeł wzorowe 5,6
3. Lena Staśkiewicz wzorowe 5,5
4. Bartosz Duszak wzorowe 5,4
5. Nikola Berk wzorowe 4,9
6. Krzysztof Bobieński wzorowe 4,9
7. Mikołaj Kręciewski wzorowe 4,8
8. Szymon Prusaczyk wzorowe 4,8
Nagrody książkowe:
1. Michalina Duszak wzorowe 4,7
2. Katarzyna Dawid wzorowe 4,6
3. Jakub Kozłowski bardzo dobre 4,6
4. Błażej Lesiński wzorowe 4,6
5. Emilia Mroczkowska bardzo dobre 4,6Kl. V
Świadectwo z wyróżnieniem
1. Wiktoria Niedźwiecka wzorowe 5,6
2. Zuzanna Tabaka wzorowe 5,6
3. Aleksandra Kardas wzorowe 5,5
4. Lena Grec wzorowe 5,3
5. Julia Ciurkowska wzorowe 5,0
6. Julia Zdunek wzorowe 4,9
7. Zuzanna Korzeniecka wzorowe 4,8
Nagroda książkowa
1. Małgorzata Kutryb bardzo dobre 4,6Kl. VI
Świadectwo z wyróżnieniem:
1. Zuzanna Daniłowicz wzorowe 5,8
2. Kinga Gut wzorowe 5,3
3. Miłosz Niedźwiecki bardzo dobre 5,2
4. Julia Bobieńska wzorowe 5,1
5. Karol Duszak wzorowe 5,1
6. Helena Florek wzorowe 4,8
7. Martyna Kupis bardzo dobre 4,8
8. Kornelia Mroczkowska wzorowe 4,8Kl. VII
Świadectwo z wyróżnieniem:
1. Mateusz Kowalczyk wzorowe 5,9
2. Marcin Kowalski wzorowe 5,7
3. Anita Obrębska wzorowe 5,4
4. Amelia Gut wzorowe 4,9
5. Dominik Prusik bardzo dobre 4,8
Nagroda książkowa:
1. Julia Kubeł bardzo dobre 4,6Kl. VIII
Świadectwo z wyróżnieniem:
1. Natalia Niedźwiecka wzorowe 5,7
2. Paweł Mróz wzorowe 5,1
3. Julia Mroczkowska wzorowe 5,0
Nagrody książkowe:
1. Oliwia Duszak wzorowe 4,6Stypendium sportowe:
1. Nadia Gasek
2. Emilia Mroczkowska
3. Błażej Lesiński
4. Katarzyna Dawid
5. Lena Grec
6. Zuzanna Daniłowicz
7. Karol Duszak
8. Kinga Gut
9. Miłosz Niedźwiecki
10. Martyna Kupis
11. Kornelia Mroczkowska
12. Maciej Symołon
13. Sebastian Syrowik
14. Julia Zdunek
15. Lena Grzyb
16. Małgorzata Kutryb
Stypendium naukowe
1. Mateusz Kowalczyk wzorowe 5,9
2. Zuzanna Daniłowicz wzorowe 5,8
3. Natalia Niedźwiecka wzorowe 5,7
4. Marcin Kowalski wzorowe 5,7
5. Nadia Gasek wzorowe 5,7
6. Adam Kubeł wzorowe 5,6
7. Wiktoria Niedźwiecka wzorowe 5,6
8. Zuzanna Tabaka wzorowe 5,6
9. Aleksandra Kardas wzorowe 5,5
10. Lena Staśkiewicz wzorowe 5,5
11. Anita Obrębska wzorowe 5,4
12. Bartosz Duszak wzorowe 5,4
13. Kinga Gut wzorowe 5,3
14. Lena Grec wzorowe 5,3
15. Miłosz Niedźwiecki bardzo dobre 5,2
16. Paweł Mróz wzorowe 5,1
17. Julia Bobieńska wzorowe 5,1
18. Karol Duszak wzorowe 5,1
19. Julia Mroczkowska wzorowe 5,0
20. Julia Ciurkowska wzorowe 5,0100% frekwencja 2023/2024
1. Filip Gut kl. II
2. Nadia Bałdyga kl. III
3. Lena Grec kl. V
4. Aleksandra Kardas kl. V
5. Julia Bobieńska kl. VI
6. Błażej Kaczyński kl. VII
7. Sebastian Syrowik kl. VII
8. Dominik Gut kl. VIII
9. Julia Czarniak kl. VIII16
„Hej Mazury, jakie cudne…” – wycieczka klas I-III
Dnia 8 czerwca 2024r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami, udali się na jednodniowa wycieczkę na Mazury.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Galindii, czyli Mazurskiego Edenu nad jeziorem Bełdany. Tam uczestnicy wycieczki obejrzeli Gród Warowny Galindów, bałtyckiego plemienia zamieszkującego okolice Iznoty od V w. p.n.e. do XIII w. Poznali ich historię, zwyczaje i obrzędy. Wspólnie wybrano wodza, który poprowadził grupę przez Święty Gaj, polanę obrzędów i podziemne groty.
Kolejną atrakcją był godzinny rejs statkiem Faryj po Jeziorze Nidzkim – jednym z najmniej zmienionych przez działalność człowieka akwenów, którego cały obszar jest rezerwatem przyrody. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała oglądaniu wspaniałych widoków, a obecność żaglarzy na jachtach znacząco podnosiła atrakcyjność wodnego wojażowania. Po rejsie, nieco zmęczeni upałem, udaliśmy się w pobliże uroczej przystani Żeglugi Mazurskiej na obiad. Skorzystaliśmy także z placu zabaw, gdzie uczniowie wykorzystali swoje umiejętności.
Uczestnicy integrowali się ze sobą, uczyli się zdrowego, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, bezpiecznego zachowania się w autokarze i na statku oraz podczas zabaw i gier integracyjnych.
Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu.Opiekunowie wycieczki:
Barbara Suchecka
Agnieszka Kraśniewska
Urszula Szymczyk
Sylwia Kowalczyk1
I i II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie SKO
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie SKO , który został zorganizowany przez SKO Szkoły Podstawowej w Bachórzu. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i uszycie maskotki SKO Żyrafki Lokatki lub Pancernika Hatetepesa z wykorzystaniem surowców wtórnych np. skrawków materiałów.
Wśród Laureatów znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły:
I miejsce -Maciej Florek
II miejsce -Wojciech Obrębski
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Opiekunowie SKO:
Jolanta Zera
Ewelina Sobiech
WAKACYJNE ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE
W ramach programu Aktywna Szkoła - Aktywny Weekend zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia sportowo-rekreacyjne, które będą się odbywały w okresie wakacyjnym w soboty od godz. 9:30.
Wycieczka rowerowa
W dniu 11-06-2024r. uczniowie z klasy III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę rowerową do Obierwi. Jednocześnie utrwalili przepisy ruchu drogowego. Dzieciodwiedziły Pizzerię Fantazja, gdzie wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Poznały kolejne etapy powstawania pizzy i składniki potrzebne do jej przygotowania oraz obejrzały specjalny piec do jej wypieku. Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami. Smarowały sosem pomidorowym, a następnie układały ulubione produkty. Okazało się, że nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.
Bardzo dziękujemy paniom z Pizzerii Fantazja za wspaniałe warsztaty oraz miłą i życzliwą atmosferę.
Opiekunowie:
Urszula Szymczyk
Sylwia Kowalczyk
Ewa Duszak - rodzic
Magdalena Sakowska - rodzic
Pierwsza pomoc z SKO
W ramach akcji programu Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego ,,Pierwsza Pomoc? Masz tę moc!’’ w dniu 11 czerwca uczniowie kl. 0 – III i IV – VIII uczestniczyli w prelekcji i warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła p. Karolina Kurzac w asyście p. Bartłomieja Kuzia – strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Glebie. Celem akcji było zapoznanie uczniów z podstawami udzielania pierwszej pomocy, a także przygotowanie (teoretyczne i praktyczne) do wykonania konkretnych zadań ratowniczych. SKO PKO Bank Polski wyposażył uczniów w materiały edukacyjne dotyczące pierwszej pomocy. Każdy uczestnik otrzymał zestaw w formie poradnika ,,Odkryj moc pierwszej pomocy’’ oraz podręcznej apteczki SKO.
Ewelina Sobiech
Monika Nosek
Jolanta Zera
Konkurs matematyczny „Mała Olimpiada Matematyczna”
Dnia 06.06.2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział konkursie matematycznym „Mała Olimpiada Matematyczna” organizowanym przez Zespół Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce. W konkursie wzięło udział 53 uczniów z 8 szkół podstawowych.
Uczestnicy olimpiady mieli za zadanie wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu realizacji treści programowych przewidzianych w programie nauczania matematyki. Ponadto mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na następujące pytania:
- Kto lub co najbardziej motywuje, zachęca Ciebie do samodzielnego uczenia się matematyki?
- Rolnikom, księgowym, aktorom, czy politykom najbardziej potrzebna jest wiedza i umiejętności matematyczne?
- Który dział programu matematyki jest Twoim zdaniem najbardziej interesujący?
Wśród laureatów znalazło się 3 uczniów naszej szkoły:
w kategorii uczniów klas I – III:
II miejsce – Jan Florek
w kategorii uczniów klas IV – VI:
III miejsce – Kinga Gut
w kategorii uczniów klas VII – VIII:
II miejsce – Julia Mroczkowska
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunowie:
Józef Kojtek
Ewelina Sobiech
Urszula Szymczyk
Agnieszka Kraśniewska
Spotkanie ze strażakami
We wtorek, 11 czerwca 2024r., naszą szkołę odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Glebie. W spotkaniu uczestniczyły grupy przedszkolne oraz uczniowie kl. I -VIII. Strażacy zapoznali uczniów z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Uczniowie wysłuchali informacji o akcjach ratowniczo - gaśniczych, dowiedzieli się jak trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Szczególną jednak atrakcją była możliwość wejścia do wozu strażackiego. Wizyta strażaków wywołała wiele uśmiechu na twarzach uczniów.
Dziękujemy wszystkim Druhnom i Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Glebie za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć, składamy również serdeczne podziękowania za poświęcenie i służbę w ratowaniu ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Życzymy samych sukcesów w życiu zawodowym.
Pedagog szkolny
Dzień Matki
W dniu 27.05.2024r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku obchodziliśmy uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzień ten jest wyrazem szacunku, miłości oraz podziękowaniem za trud włożony w wychowanie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bogaty program muzyczno-artystyczny.
W ramach uroczystości odbył się pokaz wokalno-taneczny, który został przygotowany przez uczniów klas I-II pod kierunkiem p. B. Sucheckiej i p. A. Kraśniewskiej .
Następnie wystąpili uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. R. Bogdańskiej
oraz uczniowie klasy III pod kierunkiem p. E. Wiśniewskiej i p. U. Szymczyk, którzy zaprezentowali swoje umiejętności folklorystyczne.
Całość uroczystości ubogacał montaż słowno-muzyczny poprzez recytację wierszy oraz śpiew chóru szkolnego.
Pan Dyrektor złożył zebranym mamom serdeczne życzenia z okazji ich święta.
Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie „Sto lat” dla wszystkich mam i wręczenie własnoręcznie przygotowanych laurek i prezentów, które zostały wykonane przez uczniów na zajęciach artystycznych pod kierunkiem p. E. Niedźwieckiej -Równej.
Uroczystość ta pozwoliła uczniom na okazanie wdzięczności swoim mamom oraz rozwijanie umiejętności artystycznych, integrację z rodziną i szkolną społecznością.
Dziękujemy Mamom za przyjęcie zaproszenia i obecność na uroczystości oraz życzymy dużo szczęścia, zdrowia i zadowolenia ze swoich pociech.
Organizatorzy:
Jolanta Zera
Ewelina Sobiech10
Konkurs recytatorski „Przekroczyć próg nadziei”
Dnia 7 czerwca 2024 roku w szkole w Dylewie odbyła się XIX edycja konkursu recytatorskiego „Przekroczyć próg nadziei”. Uczestnicy konkursu (w liczbie 24) recytowli utwory patrona placówki, Św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły. Z naszej szkoły wśród nagrodzonych znalazła się Julia Ścibek z klasy 7, która otrzymała pierwszą nagrodę za interpretację wiersza pt. „Źródło” oraz Lena Staśkiewicz, czwartoklasistka, wyróżniona za recytację fragmentu 8 „Pieśni o słońcu niewyczerpanym”. W konkursie brały też udział: Natalia (klasa 8) i Wiktoria (klasa 5) Niedźwieckie oraz Kornelia Mroczkowska z klasy 6.
Opiekunowie:
Szymczyk Joanna
Wiśniewska Ewa4
Warszawski Festiwal Teatralny Młodych edycja 2024
Koło Teatralne „MASKA” wzięło udział w Warszawskim Festiwalu Teatralnym Młodych, który zorganizowany został przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Grupa znalazła się w ścisłym finale, do którego została zakwalifikowana po obejrzeniu przez komisję konkursową nagranego spektaklu „Serenada”. Dnia 6 czerwca 2024r. na scenie Teatru Stara Prochownia Koło Teatralne „MASKA” zaprezentowało swój spektakl. Wśród 12 teatrów w kategorii młodzieżowej z Warszawy i Mazowsza grupa uzyskała tytuł finalisty.
Serdecznie gratulujemy młodym aktorom pięknego występu.
Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły - p. J. Kojtek za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.Opiekunowie:
p. Sylwia Kowalczyk
p. Ewa Wiśniewska
"Dzień Matki"
Z okazji Dnia Matki dnia 28 maja grupy przedszkolne "Sówki" oraz "Mali Odkrywcy" przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny oraz upominki. Wierszami, piosenkami oraz tańcem dzieci podziękowały swoim mamusiom i tatusiom za ich miłość.
Po części artystycznej rodzice uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez Pana Pawła Łaszczycha z Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Mieczysława Mieszki w Kadzidle. Dziękujemy Panu Łaszczychowi za wspaniałe zajęcia, a rodzicom za przybycie, życzliwość i ciepłe słowa.Magdalena Gers
Monika Nosek
Spotkanie z policjantami „Bezpieczne wakacje”
Dnia 03 czerwca, w związku ze zbliżającymi się wakacjami naszą szkołę odwiedzili policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle. Przypomnieli oni uczniom zasady bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku nad wodą, lesie i szlakach górskich. Wszyscy uczniowie i dzieci z grup przedszkolnych utrwalili zasady właściwego i prawidłowo korzystania z drogi i pobocza, ze szczególnym zwróceniem uwagi na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Omówione zostały zasady bezpiecznego i prawidłowego korzystania z placu zabaw oraz sprzętów takich jak rower czy rolki. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa jakie czyhają na dzieci w gospodarstwie rolnym. Przypomnieli również, że należy zachowywać ostrożność w stosunku do obcych i nie nawiązywać z nimi relacji. Policjanci poruszyli także temat bezpiecznego korzystania z Internetu.
Dziękujemy asp. Dariuszowi Popielarczykowi oraz asp. Jerzemu Tabaka za przeprowadzenie interesujących zajęć.
Nagroda I stopnia w konkursie „SKO Blog Miesiąca” dla naszej szkoły
Nasza szkoła znalazła się w grupie laureatów kwietniowej edycji w konkursie „SKO Blog Miesiąca”, zdobywając nagrodę I stopnia (oraz gwarantowaną nagrodę II stopnia). Tematem przewodnim w tej edycji była ekologia.
Zapraszamy na naszego bloga: więcej
Opiekunowie SKO:
Jolanta Zera
Ewelina Sobiech
DZIEŃ DZIECKA w WARSZAWIE
Dnia 01.06.2024r. uczniowie z klas V-VII Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku, uczestniczący w zajęciach z dialektu kurpiowskiego, wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Wyjazd rozpoczął się od rejsu po Wiśle, podczas którego przewodnik opowiedział o historii Warszawy oraz znaczeniu Wisły dla miasta i jego mieszkańców. Wycieczkowicze podziwiali panoramę stolicy, oglądając znane zabytki i nowoczesne budynki z zupełnie nowej perspektywy. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w ogrodzie przy kościele Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu, gdzie znajduje się mieszkanie naszego Patrona Szkoły. Uczniowie w ten sposób uczcili urodziny Patrona Szkoły. Ostatnim, ale równie fascynującym punktem programu, był spektakl "Podróże Guliwera" w Teatrze Polskim. Przedstawienie, będące adaptacją powieści Jonathana Swifta, zabrało uczniów w magiczną podróż do krainy Liliputów i Olbrzymów. Aktorzy, scenografia i efekty specjalne sprawiły, że widz czuł się jak uczestnik tych niezwykłych przygód. Spektakl dostarczył nam nie tylko rozrywki, ale również skłonił do refleksji nad wieloma ważnymi tematami, takimi jak odmienność, tolerancja i przyjaźń.
Wycieczka została dofinansowana ze Szkolnej Kasy Oszczędności oraz nagród z konkursów :”MARZANNA KURPIOWSKA” i „PALMA KURPIOWSKA”. Dziękujemy opiekunom SKO : p. Jolancie Zera i p. Ewelinie Sobiech.
Opiekunowie:
1.p.E. Sobiech
2. p. M. Orzoł
3. p. E. Wiśniewska
Prezenty dla naszych mam
27 maja 2024r. na uroczystości słowno - muzycznej z okazji Dnia Matki w naszej szkole uczniowie z kl. O, I, II, III, IV, V, VI i VII wręczyli swoim mamom własnoręcznie wykonane prezenty w postaci: świeczników, kwiatów na drewnie, tekturze oraz z bibuły i haftowanych na płótnie. Prace zostały wykonane pod kierunkiem wychowawców klas i nauczyciela plastyki E. Niedźwieckiej - Równej.
3
KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO
Dnia 25. 05.2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego organizowanego przez Zespół Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego oraz Parafię Rzymsko-Katolicką pw. św. Wojciecha w Ostrołęce. W konkursie wzięło udział 55 uczestników z 15 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Amelia Nasiatka, Zofia Kardas, Nadia Bałdyga, Jan Florek, Izabela Tabaka, Zuzanna Daniłowicz, Julia Ścibek, Aleksandra Lenda, Julia Mroczkowska, Natalia Niedźwiecka. Komisja konkursowa przyznała nagrody. Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Z. Daniłowicz – II miejsce i N. Niedźwiecka- wyróżnienie.
Wszystkim recytatorom gratulujemy wspaniałych występów.
Opiekunowie:
1.p. B. Suchecka
2.p. U. Szymczyk
3. p. E. Wiśniewska
Archiwum Aktualności